Final Serisinde Şampiyonluk Adına Üçüncü Maç… Yakın Doğu Üniversitesi- Fenerbahçe
Eklenme Tarihi: 11 Mayıs 2017, 14:35
Son Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2020, 10:34

Yakın Doğu Üniversitesi ile Fenerbahçe, Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi final serisindeki üçüncü maçında karşı karşıya geliyor.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Yakın Doğu Üniversitesi’nin deplasmana gideceği maç, 12 Mayıs 2017 Cuma günü, saat 19.00’da Metro Enerji Spor Salonu'nda oynanacak.

Heyecanlı karşılaşma TRT Spor’dan yayınlanacak.

Fenerbahçe ile evinde oynadığı ilk iki maçı 78-70 ve 73-67'lik skorlarla kazanarak seride 2-0 öne geçen Yakın Doğu Üniversitesi, üçüncü karşılaşmadan da galibiyetle ayrılması durumda Türkiye Kadınlar Süper Ligi’nde şampiyonluğa ulaşacak.

Zafer KALAYCIOĞLU: “ Sezonun En Sert Maçı bizi Bekliyor…”

Fenerbahçe ile zor ve önemli bir maça çıkacaklarını dile getiren Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Baş antrenörü Zafer KALAYCIOĞLU, oyun disiplinini koruyarak mücadele vereceklerini söyledi.

“Fenerbahçe kolay pes eden bir takım değil biliyoruz” diyen Baş antrenör KALAYCIOĞLU, “Kolay bir maç geçmeyeceğinin farkındayız. Bu maça daha önceki maçlarda yaptığımız hatalardan ders çıkararak çıkmış olacağız. Sezonun en sert maçı bizi bekliyor. Sonuç olarak galibiyet durumunda bir kupa kazanacaksınız ve bunun bilincindeyiz. Bu yüzdende daha konsantre bir şekilde sahaya çıkarak oyun disiplinini koruyarak en iyi mücadelemizi vereceğiz” dedi.

“Oyuncularıma Güveniyorum…”

Bütün maçlarda olduğu gibi gerekli hazırlıkları yaptıklarını belirten KALAYCIOĞLU, “Artık söz oyuncularda. Bugüne kadar pes etmeden hiçbir maçı bırakmadan çok güzel mücadele ettiler. Sahada ne yapmaları gerektiğini biliyor hepsi. Oyuncularıma güveniyorum” ifadelerini kullandı.