Emekli Büyükelçi Ertuğrul Kumcuoğlu ve STRATIM İcra Direktörü Suat Kınıklıoğlu Yakın Doğu Enstitüsü Güvenlik Akademisi’nde Konuşacak
Date Added: 29 Nisan 2016, 14:48
Last Updated Date:08 Nisan 2022, 17:10


– Ertuğrul KUMCUOĞLU ve Suat KINIKLIOĞLU Yakın Doğu Üniversitesi Yakın Doğu Enstitüsü’nde ABD Dış Politikası ve KKTC – MENA ilişkileri hakkında seminer verecekler.

Yakın Doğu Üniversitesi Yakın Doğu Enstitüsü tarafından düzenlenen Güvenlik Akademisi Sertifika Programı kapsamında iki önemli isim Emekli Büyükelçi Ertuğrul KUMCUOĞLU ve Suat KINIKLIOĞLU ABD Dış Politikası ve KKTC-MENA ilişkilerini program katılımcıları ile birlikte irdeleyecekler. Amerika’nın özellikle Türkiye, KKTC, Yunanistan ve GKRY ilişkileri ile Arap Baharı sonrası KKTC- Ortadoğu konularının tartışılacağı program 30 Nisan 2016 Cumartesi günü saat 10:00’da Yakın Doğu Büyük Kütüphanesi Salon 4’te gerçekleştirilecek.


Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nün verdiği bilgiye göre Yakın Doğu Üniversitesi, Yakın Doğu Enstitüsü tarafından düzenlenen ve çok önemli isimlerin konuşmacı olarak konuk olduğu, açılısını TBMM eski Başkanı Cemil ÇİÇEK’in yaptığı, önceki oturumlarında uluslararası ilişkiler ve güvenlik çalışmalarının önemli uzman ve uygulayıcıları Prof. Dr. İlter Turan, Doç.Dr. Ahmet K.HAN, Ergün OLGUN, Emekli Büyükelçi Onur ÖYMEN, Doç. Dr. Nihat Ali ÖZCAN, Ercan ÇİTLİOĞLU, Necdet PAMİR, Faruk DEMİR, Yavuz YENER ve Reyhan GÜNER gibi önemli isimlerin konuşmacı olarak yer aldığı Güvenlik Akademisi Sertifika Programı’nın bu haftaki konukları E. Büyükelçi Ertuğrul KUMCUOĞLU ve STRATIM (Stratejik İletişim Merkezi) icra direktörü Suat KINIKLIOĞLU olacaklar.

ABD Dış Politikası, KKTC – ABD İlişkileri

YDE Güvenlik Akademisi programı kapsamında E. Büyükelçi Ertuğrul KUMCUOĞLU Yakın Doğu Üniversitesi Yakın Doğu Enstitüsü’nde “ABD Dış Politikası, KKTC-ABD İlişkileri” başlıklı bir seminer verecek. KUMCUOĞLU KKTC’nin mevcut koşullar ve olası bir çözüm sonrası ABD ile sosyo-ekonomik, sosyo-politik, sosyo-kültürel ilişkileri üzerinde durarak geleceğe dönük projeksiyonlar üretilmesi konusunda bir sunum gerçekleştirecek.


Arap Kalkışması Sonrası KKTC-MENA İlişkileri

Programın bir diğer önemli konuğu ise, STRATIM icra direktörü Suat KINIKLIOĞLU olacaktır. KINIKLIOĞLU, “Arap Kalkışması Sonrası KKTC-MENA İlişkileri” başlıklı bir seminer verecek. Programda, Tunus, Mısır, Libya, Suriye olayları sonrası KKTC’nin bölge ülkeleri ile ilişkilerinde mevcut ve olası parametrelere dayalı gelişmeler incelenecek.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nün yaptığı açıklamaya göre, güvenlik kavramları ve uygulamaları odaklı Güvenlik Akademisi sertifika programı farklı konu başlıklarıyla ve farklı uzmanların konuşmacı olarak katılımıyla 21 Mayıs 2016 tarihine kadar devam edecek. Yakın Doğu Enstitüsü Güvenlik Akademisi’ne ve diğer kısa dönemli eğitim programları hakkında daha detaylı bilgi www.neu.edu.tr web sayfasından, [email protected] e-posta adresinden, Yakın Doğu Enstitüsü facebook sayfasından (yakindoguenstitusu), 223 64 64 (dahili 532) ve 0533 829 97 36 telefonlardan alınabilir.