Elin ELDEBRINK Yakın Doğu Üniversitesi’nde
Eklenme Tarihi: 25 Temmuz 2016, 15:19
Son Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2020, 09:21
Elin Eldebrink Yakın Doğu Üniversitesi’nde

Kadın Basketbolunda 2016-2017 sezonu için kadrosuna kattığı çok değerli isimlerle dikkati çeken Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı İsveçli guard Elin ELDEBRINK’i kadrosuna kattı. Transferin hızlı takımı Yakın Doğu Üniversitesi Elin ELDEBRINK transferiyle birlikte lig, kupa ve Avrupa’da mücadele edecek kadroyu daha da genişletmiş oldu.

Türkiye’de ve Euroleague’de Başarılı Bir Sezon Geçirdi...

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü'nden verilen bilgiye göre, İsveç Milli Talkımında da oynayan ve önceki yıllarda Fransa, Belçika gibi liglerde forma giyen ELDEBRINK geçtiğimiz sezonu Türkiye’de Orduspor forması altında tamamladı. Orduspor ile Türkiye liginde başarılı bir sezon geçiren oyuncu geçtiğimiz sezonu 15.8 sayı, 4.4 ribaund, 4.0 asist, 1.6 top çalma ortalamalarıyla tamamladı. 2015-2016 sezonunda Orduspor kadrosuna dahil olmadan önce oynadığı Belçika’nın Castors Braine takımıyla Euroleague’de mücade eden Elin ELDEBRINK 7.9 sayı, 3.3 ribaund ve 3.1 asist ortalamalarıyla mücadele etti. Güçlü fiziği, üst düzey guard fundamentali ve yüksek şut yüzdesi özellikleriyle dikkat çeken Eldebrink 1988 doğumlu ve 1.75 boyunda.

Elin Eldebrink Yakın Doğu Üniversitesi’nde

Yakın Doğu Üniversitesi genel Koordinatör Yardımcısı Erhan AYAZ: “Kadromuzu Uzun Sezon İçin Mümkün Olan En Üst Seviyede Geniş Tutmaya Çalışıyoruz”

Elin ELDEBRINK transferinin ardından açıklamalarda bulunan Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Genel Koordinatör Yardımcısı Erhan AYAZ: “Önümüzdeki sezon mücadele ettiğimiz tüm alanlarda yani hem Türkiye ligi ve kupası, hem de Eurocup’ta hedefimiz yolun sonuna kadar gitmek yani kupaları kazanmak. Bu açıdan kadromuzu uzun sezon için mümkün olduğunca geniş tutmaya çalışıyoruz. Elin ELDEBRINK geçen yıllardan bildiğimiz, ligimizde başarılı bir sezon geçirmiş, tanıdığımız ve yeteneklerine güvendiğimiz bir oyuncu. Önümüzdeki sezon çok zor ama bir o kadar da heyacan verici olacak. Ligin en iyi kadrolarından birini oluşturuyoruz. Bu doğrultuda ELDEBRINK’te çok ciddi katkılar verecek bir oyuncu. Hem kendisine hem de camiamıza hayırlı olsun” dedi.