Eczacılık Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. İlker Gelişen, Hazırlık Okulunda Okuyan Eczacılık Fakültesi Öğrencileri’ni Ziyaret Ederek, Ders Müfredatı ve İngilizce Eğitiminin Önemi Hakkında Bilgilendirme Yaptı
Eklenme Tarihi: 11 Nisan 2018, 19:20
Son Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2020, 15:30

Eczacılık Fakültesi Öğretim Üyesi Dr.Mehmet İlker Gelişen İngilizce Hazırlık Okulu’nda eğitimlerini sürdüren Eczacılık fakültesi öğrencilerini ziyaret etti. Dr. Mehmet İlker Gelişen ziyaretinde eczacılık okuyacak öğrencilere kendini tanıtarak , bölüm hakkında bilgiler verdi.

Dr. İlker Gelişen, Hazırlık Öğrencilerine, Okuyacakları Fakülte Hakkında İngilizce Eğitiminin Önemini Anlattı
Dr.Gelişen, ziyaretin amacına yönelik yaptığı açıklamada, öğrencilere fakülteleri hakkında bilgi vermek, ders içeriği olarak ne ile karşılaşacakları konusunda fikir sahibi yapmak ve en önemlisi derslerin ana dilinin ingilizce olduğunun üzerinde durup derslerin takibi konusunda bunun ne kadar önemli olduğunu vurgulamaktı dedi. Gelişen, zamanlama olarak ziyaretin öğrenciler hazırlık okulundan mezun olmadan yapılması ve öğrencilere fakültede karşılaşacakları örnek bir ders sunulması, İngilizcenin önemini bir kez daha hatırlatmış hazırlık okulunda kalan zamanlarını iyi değerlendirmeleri konusunda mesajlar verildiğini vurguladı.

Aslı Kasabalı; “ Fakülteden Bir Hocanın Ziyareti Öğrencilerin Motivasyonunu Artırıyor”
İngilizce Hazırlık Okulu Koordinatörü Uzm. Aslı Kasabalı’da yaptığı açıklamada; “ fakülteden bir hocanın ziyaretinin öğrencilerin motivasyonunu artırarak sahiplenme duygularını da güçlendirdiğine inanıyoruz. Öğrenciler Nisan ayı içerisinde de Dr. Mehmet İlker Gelişen ile fakültelerine ziyarette buluncaklar. İngilizce Hazırlık Okulu olarak önümüzdeki dönemlerde de çeşitli fakültelerden hocalarımızı davet edip tüm öğrencilerimize fakültelerini daha iyi tanıma fırsatı vermeyi ve İngilizce dil birikimlerinin kendilerini fakültede çok daha iyi yerlere taşıyacağını tekrar tekrar vurgulamayı planlıyoruz.” Dedi.