Düzenlenen İmza Töreniyle Angelica ROBINSON Yakın Doğu Üniversitesi Ailesine Katıldı
Eklenme Tarihi: 22 Eylül 2016, 16:06
Son Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2020, 15:40
Düzenlenen İmza Töreniyle Angelica ROBINSON Yakın Doğu Üniversitesi Ailesine Katıldı

Yaptığı transferler ve kadrosuna kattığı yerli-yabancı oyuncularla önümüzdeki sezon Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi’nin şampiyonluk adayları arasında gösterilen Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı kadın basketbolunun en önemli uzunları arasında gösterilen Angelica ROBINSON’u düzenlenen imza töreniyle kadrosuna kattı. Geçtiğimiz sezonu Euroleague’de final oynayan Rusya’nın Nadezhda Orenburg takımında geçiren ve takımın finale yükselmesinde büyük paya sahip olan Angelica ROBINSON 1987 doğumlu, 1.97 boyunda ve her iki uzun pozisyonda oynayabilmektedir.

Kadın Basketbolunun En Değerli Uzunları Arasında...

2010 WNBA Draft’ında Los AnglesSparks tarafından draft edilen ROBINSON kariyeri boyunca WNBA’de Seattle Storm, Fransa’da Tarbes Bigorre, İspanya’da Perfumerias Avenida ve Rusya’da Nadezhda Orenburg takımlarının formalarını giydi. Avrupa Basketbolunu yakından tanıyan ve son üç sezonunu Euroleague’de mücadele eden takımlarda geçiren Angelica ROBINSON hem tecrübesi hem de yetenekleriyle gelecek yıl Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı’nın çok önemli bir parçası olacak.

Angelica ROBINSON geçen yıl Euroleague’de 8.9 sayı, 8.4 ribaund (takımının en iyisi) ve 1.3 asist ortalamalarıyla oynadı. Perfumerias Avenida formasıyla geçirdiği 2014-2015 Euroleague sezonunu ise 13.4 sayı, 10.4 ribaund ve 1.6 asist ortalamalarıyla geçirerek ne kadar önemli bir oyuncu olduğunu gösterdi. Güçlü fiziği, çabuk ayakları, blok özelliği ve güçlü ribaunt hassasiyetiyle bilinen oyuncu Türkiye liginin en değerli uzunları arasında yer alacak.

Düzenlenen İmza Töreniyle Angelica ROBINSON Yakın Doğu Üniversitesi Ailesine Katıldı

Kaan DEMİRAĞ: “Angelica ROBINSON Ligimize Katılmış Büyük Bir Değer”

İmza töreninin ardından açıklamalarda bulunan Yakın Doğu Üniversitesi Yönetim Kurulu üyesi Kaan DEMİRAĞ: “Angelica ROBINSON Euraleague’de uzun yıllar forma giymiş, Karadağ vatandaşlığından dolayı Karadağ Milli Takımı formasını da giyen, Avrupa tecrübesine sahip ve çok yetenekli bir oyuncu. Bu sezonda Türkiye liginde oynayacak olması hem kulübümüz hem de Türk Basketbolu için çok değerli olacaktır. Zafer Hocamızın oynatmayı öngördüğü sistem içerisinde bize pivot pozisyonunda çabukluğu ve boyalı bölgedeki etkinliğiyle çok önemli katkılarda bulunacak bir oyuncu. Kendisine Yakın Doğu Üniversitesi formasını terleteceği önümüzdeki sezonda başarılar dilerim. Kulübümüzün en önemli hedefleri arasında yer alan Avrupa’da başarı için, Avrupa’nın en iyi uzunları arasında yer alan bir oyuncuyu transfer ettik, kendisine ve Yakın Doğu Üniversitesi ailesine hayırlı olsun. ” dedi.

Angelica ROBINSON: “Üç Kulvarda Da Şampiyonluğa Adayız”

Önümüzdeki sezon Yakın Doğu Üniversitesi, Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi’nde, EUROCUP’ta ve Türkiye Kupası’nda olmak üzere üç kulvarda mücadele edecek. Yapılan transferlerle Yakın Doğu Üniversitesi’nin çok kaliteli bir kadrosu oluştu. Gerek kadro yapılanması gerek teknik ekibin deneyimi ile her üç kulvarda da Şampiyonluğa oynayan Yakın Doğu Üniversitesi’nin bir parçası olmaktan son derece mutluyum. Yeniden yapılanan Yakın Doğu Üniversitesi’nin başarılı olması için elimden geleni yapmak istiyorum” şeklinde yorum yaptı.