Dr. Suat İ. GÜNSEL Bursu 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı’nda 20 Öğrenciye Verilecek
Eklenme Tarihi: 24 Mayıs 2016, 16:21
Son Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2020, 16:40
Dr. Suat İ. Günsel Bursu 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı’nda 20 Öğrenciye Verilecek

2016-2017 Yakın Doğu Koleji Burs Sıralama, Seviye Tespit ve Giriş Sınavı’nda bu sene 20 Öğrenciye Dr. Suat İ. GÜNSEL Bursu, 80 Öğrenciye Tam, Yarım ve Çeyrek Burs İmkanı

Deneyimli öğretmen kadrosu ve son teknoloji donanımlı altyapısı, tablet destekli eğitimi, dil eğitimi ve uluslararası dil sınavlarındaki üstün başarıları ile adından söz ettiren Yakın Doğu Koleji'nin 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılında da 20 öğrenciye Dr. Suat İ. GÜNSEL veriyor. 4 Haziran 2016 tarihinde Yakın Doğu Koleji'nde çift oturum halinde gerçekleştirilecek sınav sonucunda belirlenecek 20 öğrenciye Dr. Suat İ. GÜNSEL bursu verilecek.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, iki oturum halinde gerçekleştirilecek giriş sınavının birinci oturumunda Matematik, Fen ve Teknoloji ile Sosyal Bilgiler alanlarında, ikinci oturumda ise Türkçe ve İngilizce dallarında sorular sorulacak. Sınava katılan öğrenciler, aldıkları puanlara göre burslardan yararlanma hakkı kazanacak.

Dr. Suat GÜNSEL Bursu Almaya Hak Kazanan 20 Öğrenci Eğitim Ücreti Ödemeyecek ve Her Ay Maaş Alacak

Başarılı öğrencileri ödülendirmek, başarıyı teşvik etmek ve eğitime destek vermek amacı ile verilen Dr. Suat İ. GÜNSEL Bursları, bu yıl dereceye giren ilk 20 öğrenciye verilecek. Dr. Suat İ. GÜNSEL Bursu almaya hak kazanan öğrenciler, kolej eğitimleri süresince herhangi bir eğitim harcı ödemeyecekler ve yılda 9 ay boyunca 400 TL maaş alacaklar.

Dr. Suat İ. Günsel Bursu 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı’nda 20 Öğrenciye Verilecek

100 Öğrenciye Çeşitli Burs İmkanları

Yakın Doğu Koleji Giriş Sınavı’nda dereceye giren öğrencilere Dr.Suat İ. Günsel Bursu yanı sıra çeşitli burslar verilecektir. Giriş Sınavı sonuçlarına göre 20 öğrenciye Tam Eğitim Bursu, 30 öğrenciye Yarım Eğitim Bursu ve 30 öğrenciye de Çeyrek Eğitim Bursu verilecek.

Işılay ARKAN: “Başarılı Öğrencileri ve Ailelerini Desteklemek Bir Yakın Doğu Geleneğidir.”

Başarılı öğrencileri eğitim bursu ile desteklemenin bir Yakın Doğu geleneği olduğuna değinen Yakın Doğu Koleji Müdürü Işılay ARKAN, Yakın Doğu Kolejinin başarılı öğrencilerine yenilerinin katılımını heyecanla beklediklerini belirtti. Kolej’in sunduğu imkanlarla geleceğe güvenle ve donanımlı şekilde hazırlanan öğrencilere ve ailelerine destek olmanın kendileri için çok önemli olduğunu ifade eden Işılay ARKAN, “sınavlar hem öğrencileri tatlı bir rekabet ile çalışmaya yönlendiriyor hem de kazandıkları burslarla başarılarının meyvelerini daha küçük yaşta tatmalarını sağlıyor” dedi. Bursların çeşitliliğine ve sayıca fazla öğrencinin yararlanmasını sağladıklarına değinen Arkan, “tüm imkanlarımızı geleceği inşa edecek gençler için kullanıyoruz. Eğitim hayatı boyunca eğitim harcı ödemeyecek ve yıl boyunca maaş alacak. Dr. Suat GÜNSEL Bursu kontenjanını bu yıl geçen seneki rakamın üzerine çıkarak 20 öğrenciye vereceğiz. Her sene olduğu gibi bu sene de başarılı öğrencilere destek olmaya devam ediyoruz” dedi.

Yakın Doğu Koleji Giriş Sınavı, Dr. Suat İ. GÜNSEL Bursu, “Tam, Yarım ve Çeyrek Eğitim Bursları” hakkında detaylı bilgi almak için nec.k12.tr adresi ziyaret edilebilir veya 223 64 64 (dahili 161,351,355) numaralı telefondan ilgililer ile görüşülebilir.