Dorana’dan Tatil Fırsatı-2
Date Added: 17 Şubat 2016, 14:10
Last Updated Date:01 Aralık 2020, 10:30

KAPADOKYA TURU 6-8 Mayıs

1.GÜN Kıbrıs-Adana-Kapadokya

Uçağın hareket saatinden 2 saat önce Ercan Havalimanında buluşma. Yaklaşık 1 saatlik uçuş sonrasında Adana Şakirpaşa Havalimanına varıyoruz. Aracımız ve rehberimizle buluşarak Nevşehir-Niğde-Kayseri üçgenindeki doğuda 3916 m. Yükseklikte Erciyes, güneyde 3268 m. Yükseklikteki volkanik Hasandağı ile sınırlanmış, Güzel Atlar ülkesi Kapadokya bölgesine doğru yol alma. Selçuklu mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan eski başkent Konya’yı doğuya bağlayan yol üzerindeki Ağzıkara Han Kervansarayını görüyor ve içinde; 20 civarında kilise,7 yemekhane, kilerler, mahzenler, manastırlar ve mezar odalarının bulunduğu Göreme Açık Hava Müzesi’ni gezmek için hareket ediyoruz. St.Barbara, Elmalı, Yılanlı, Çarıklı kiliseler,Kızlar Manastırı, Yemekhane, Mutfak,Kiler, Şaraphane, Şapel ve İncil’in baştan sona resmedildiği Tokalı Kilise müzede göreceğimiz yerler arasında. Ürgüp (Çok Kale) içinde yapacağımız tur sonrası, Şarap Mahzenlerini (Dünyaca ünlü Turasan’da alış-veriş imkanı) ve Ana-Baba-Çocuk Peribacalarını görüyoruz. Devamında bölgedeki 4 büyük vadiyi (Avcılar, Uzundere, Kılıçlar, Dervent) hakimiyeti altında tutabilen savunma harikası, tepesindeki mezarlarla daha da ilginç olan Uçhisar Kalesi panoramik olarak görülmesi ve Onxy Taş atölyelerinin ziyaret edilmesini takiben otele dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.GÜN Kapadokya

Bugün dileyenler Balon Turu ile muhteşem manzarasıyla tüm bölgeyi gökyüzünden seyretme imkanı buluyor. (erken saat kalkış). Otelde alınan kahvaltı sonrası hareket. Erken ve geç dönem Hıristiyanlık ile Osmanlı eserlerinden örnekler göreceğimiz Çavuşin Ören Yeri ve Çavuşin Kilisesinin gezilmesini takiben,1-2-3 başlı peribacalarının bulunduğu ilginç vadi Paşabağ (Keşişler Vadisi) gezisi. Peribacaları oluşumunun en iyi görülebileceği vadilerin başında gelen bu yerden sonra, Güzel Atlar ülkesinde dileyenlerin Atlarla yapacağı turun devamında görenlerin her seferinde başka bir şekille yorumladıkları Devrent Vadisi ( Hayal Vadisi)de geziliyor. “Kör de bilir Avanos yolunu çanak-çömlek kırığından bellidir.” sözünün merkezi Avanos’a gidiyor ve Hitit döneminden gelen 4000 yıllık el sanatı merkezindeki Çanak-Çömlek atölyelerini geziyoruz. Güvercinlik Vadisi görüldükten sonra otele varış. Dileyenler yöreye özgü Kuzu (Türk) Gecesine gidiyorlar.

3.GÜN / Kapadokya-Adana-Kıbrıs

Kahvaltı sonrası otelden ayrılıyoruz. 4km.lik bir alana yayılmış derinliği 90 m. Civarında henüz 8 katı görülebilen yaklaşık 20.000 kişinin yaşayabileceği Derinkuyu Yeraltı Şehri (veya Kaymaklı Yeraltı Şehri) ilk durağımız. Mimarisi hala muhteşem olarak nitelenen bu yerden, Ihlara Vadisine (Mumyalar Vadisi) “Melendiz suyunun açtığı muhteşem kanyon-vadiye” geçiyoruz. Burada bolca merdiven inerek Ağaçaltı, Yılanlı Kiliseleri görerek Ankara’ya doğru yola çıkacağız. Tuz Gölü kenarında vereceğimiz fotoğraf molası ile Adana Şakirpaşa Havaalanına geçiyoruz. Bagaj ve Check-in işlemlerinin ardından hareket ediyoruz, yaklaşık 1 saatlik uçuş ile Kıbrıs’a varıyoruz.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER;


 • Uçak bileti

 • 2 gece 3 gün yarım pansiyon konaklama

 • Lüks Araçlar ile tüm turlar,

 • Araç içi ikramları ( Su-Kola-Fanta ),


FİYATA DAHİL OLAMAYAN HİZMETLER;
  >
 • Öğle yemekleri

 • Yemeklerde alınacak içecekler

 • Balon turu, gece turu vb. ücretler

 • Müze ve ören yeri girişleri

 • Tüm sigortalar