Dağların Oğlu Ödüle Doymuyor
Eklenme Tarihi: 25 Nisan 2016, 14:41
Son Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2020, 11:45
Dağların Oğlu Ödüle Doymuyor

Yakın Doğu Üniversitesi, Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü’nden geçtiğimiz dönem mezun olan Burak BALABAN’ın görüntü yönetmenliğini yaptığı ‘’Dağların Oğlu’’ belgeseli birçok ulusal ve uluslararası ödül kazandı.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, YDÜ İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölüm Başkanı Doç. Dr. Fevzi KASAP danışmanlığında Burak BALABAN’ın bitirme projesi olarak da sunduğu film; 12. Uluslararası Kar Film Festivali’nde ‘’En İyi Belgesel Film Kategorisi Birinciliği’’ ve 12. İnternational Tour Film Festival ‘’On the East Coast Europa” (Belgesel dalında büyük ödül) ödüllerini kazandı.

Üniversitelerarası işbirliği kapsamında gerçekleştirilen belgeselin yönetmenliğini, Maltepe Üniversitesi yüksek lisans öğrencisi Yavuz Selim TAŞCIOĞLU üstlendi.

"Dağların Oğlu" belgeseli; Erzurum’un İspir İlçesi Yedigöl Köyü’nde yaşayan Bülent Erkan’ın tek başına doğaya ve soyu tükenmekte olan ayıları avlayan kaçak avcılara karşı yürüttüğü mücadeleyi anlatıyor.

Ödüllü film; aynı zamanda sonuçları açıklanmayan 9. İnönü Üniversitesi Kısa Film Yarışması finalistleri arasında yerini aldı.