Çin’de Yakın Doğu Melodileri Yükseldi
Eklenme Tarihi: 02 Temmuz 2016, 14:06
Son Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2020, 10:39
Çin'de Yakın Doğu Melodileri Yükseldi

YDÜ Müzik Öğretmenliği Öğretim Görevlisi Piyanist Uzm. Atakan SARI Çin'de Konser Verdi

Yakın Doğu Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Öğretmenliği Anabilim Dalı öğretim görevlisi Piyanist Uzm. Atakan SARI Çin'de gerçekleşen müzik haftasında yer aldı.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü'nden verilen bilgiye göre, uzun yıllardır dünyanın pek çok yerinde, kendini yeni müziğin tanıtımına adamış Yeni Müzik Kooperatifi'nin bu yıl Çin turnesindeki piyanisti Atakan SARI oldu.

Geçtiğimiz yıllarda Hüseyin SERMET ve Gürer AYKAL gibi devlet sanatçılarını da misafir eden ekibin bu yıl Guangxi Fine Arts University, China-Asean Music Week 2016 kapsamında üç konseri oldu.

İlk konser, Atakan SARI'nın geçen yıl aynı festivalde 'en iyi piyano kompozisyonu ödülüne layık görülen parçayı solo olarak seslendirmesiyle başladı. 2. gün, Yeni Müzik Kooperatifi'nin Atakan SARI'nın katılımıyla Türk, Çinli ve Amerikalı bestecilerin eserlerinin ilk defa seslendirildiği oda müziği konseri ve son olarak, 3. gün, Atakan SARI'nın bas Uğur OKAY'a eşlik ettiği şan müziği konseriyle festival son buldu.

Dünyanın Amerika ve Avrupa dahil pek çok ülkesinden ekibin konuk olduğu bu festivalde Atakan Sarı'nın da dahil olduğu ekip, önümüzdeki 3 yıl için sırasıyla Pekin, Tayvan ve Hong Kong festivallerine de davet edildi.