Cengiz Kurtoğlu Yakın Doğu Üniversitesi’nde Gördüğü Tedavisinin Ardından Taburcu Edildi
Eklenme Tarihi: 07 Ekim 2017, 12:08
Son Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2020, 11:55

Arabesk ve fantezi müziğin sevilen ismi Cengiz Kurtoğlu, konser için geldiği KKTC'de aniden rahatsızlanarak saat 01.30 da Lefkoşa Burhan Hastanesi'ne oradan da Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesine sevk edilerek tedavi altına alındı.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, dün gece Yakın Doğu Üniversitesi Hatanesi’ne sevk edildikten sonra gerekli muayene ve tetkikler yapıldıktan sonra mide rahatsızlığı ve tansiyon gözlemlendiği belirtildi.

Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Dahiliye uzmanı Yrd.Doç.Dr. Gönül Işık Şahlı,  “Cengiz bey ufak bir mide rahatsızlığı ve tansiyon yüksekliği şikayeti ile hastanemize başvurdu. Uygun muayeneler ve gerekli tetkikler yapıldıktan sonra  durumu stabil altında aslında 24 saat gözlem altında durmasını önerdik ama kendisini iyi hissttiğini ve çıkmak istediğini söyledi. Genel durumu iyi” dedi.

Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Dahiliye Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Nedim Çakır ise, Kurtoğlu’nun genel durumu gayet iyi, çıkmasında tıbben bir sakınca yok.  Sadece gözlem altında kalmasını istemiştik. Programlarına rahatlıkla devam edebilir. Kendisine kurum adınada geçmiş olsun diliyorum.

Cengiz Kurtoğlu ise mikrofona, Ben çok teşekkür ediyorum. Bilgi kirliliği adına da bu düzeltmeleri iyiki yaptık. Hastenenize ve bütün ekibinize çok teşekkür ediyorum.

Cengiz Kurtoğlu, saat 10:00 civarı YDÜ Hastanesi’nden taburcu edilmiştir.