“Canım Doktorum” Prof. Dr. Cihan Aksoy, Yakın Doğu Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde
Eklenme Tarihi: 12 Aralık 2015, 13:43
Son Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2020, 15:20

NTV’de “ CANIM DOKTORUM” isimli sağlık programını hazırlayan ve sunan Prof. Dr. Cihan AKSOY , Yakın Doğu Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde eczacılık öğrencilerine “ Ağrı ve İntegrative Tıp Uygulamaları” ile ilgili konuşmalar yaptı.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Yakın Doğu Üniversitesi Eczacılık Fakültesi 4. sınıf öğrencilerine “KOLLOGYUM” dersinde, 5.sınıf öğrencilerine de “HERBAL PHARMACEUTICAL PRODUCTS” dersinde konuşan Prof. Dr.Cihan AKSOY, renkli kişiliği ve sunumu ile öğrencilerin ilgi odağı oldu.

Prof. Dr. Cihan Aksoy: “Burada Olmaktan Çok Mutlu Oldum, Burada Çalışanlar da Çok Şanslılar”

Yakın Doğu Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde katıldığı derste “Tıp fakültelerinde de mutlaka siz eczacıların farmakognozi ve Fitoterapi derslerinde öğrendiğiniz bitkisel ilaçların anlatıldığı dersler olmalı. Tamamlayıcı ve destekleyici tedaviler ve doğru bitkisel ürünler sağlık için çok önemli, bu konuda hepimiz bilgili olmalıyız” diyen Prof. Dr. Cihan Aksoy, daha sonra Yakın Doğu Üniversitesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Bölümü’nü ziyaret etti. Bölümdeki son teknoloji cihazlar ve uygulamaları çok beğenen ve çalışan doktor ve fizyoterapistlere böyle donanımlı bir merkezde çalıştıkları için çok şanslı olduklarını ifade eden Prof. Dr. Cihan Aksoy, Yakın Doğu Üniversitesi’nde bulunmaktan çok mutlu olduğunu belirtti.

Prof. Dr. Cihan Aksoy kimdir?

Prof. Dr. Cihan Aksoy, İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon/Ağrı Anabilim Dalı E-Sözleşmeli Öğretim Üyesi, Temel Tamamlayıcı Destekleyici Tıp Derneği Başkanı, Manuel Tıp Derneği Başkanı, İÜİTF FTR AD Enjeksiyon polikliniği (K:1992) ve Manuel Tıp Birimleri (K:2000 ve 2011) kurucusu,Türk Ağrı Derneği Kurucu Üyesi (1988), Türkiye FTR Derneği Tamamlayıcı Tıp ve Manuel Tıp Komisyonu Başkanı’dır.