Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk Yakın Doğu Üniversitesinde Anıldı…
Eklenme Tarihi: 25 Kasım 2019, 11:05
Son Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2020, 16:14

Yakın Doğu Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi ile Fen-Edebiyat Fakültesine bağlı bölümler, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 81. yılında düzenlediği törenle andı.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, sunuculuğunu Türkçe Öğretmenliği Bölümü öğrencileri Alev Demir ile Ahmet Sait Diken’in yaptığı anma töreni, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Törende, Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Efdal Özkul, günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yaptı.

Konuşmasında, Mustafa Kemal Atatürk`ün sadece Türk tarihine değil dünya tarihine damgasını vuran bir lider olduğunu ifade eden Prof. Dr. Özkul, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ileriyi gören vizyonu sayesinde Türkiye ve Kuzey Kıbrıs’ın bugünlere geldiğini belirtti. Prof. Dr. Özkul, gençlere düşen görevin Atatürk ilkelerini temel alıp ülkemizi daha ileriye götürmek olduğunu vurguladı.

Şiirler Okundu, Türküler Seslendirildi…
Coğrafya Bölümü öğrencilerinin hazırladığı “Atatürk” temalı slayt gösterisi ile devam eden törende, Türkçe Öğretmenliği Bölümü öğrencileri Ayşenur Özbent, Zeynel Abidin Vural ve Nejla Göze ile Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü öğrencisi Canan Çakmaklı’nın hazırladığı Atatürk konulu panel gerçekleştirildi. Anma töreni, Türkçe Öğretmenliği Bölümü öğrencileri Serayi Yıldız, Taylan Tufan Bulut, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü öğrencileri Safa Alpay, Merve Çay ve Tarih Bölümü öğrencisi Sezai Çetinel’in şiirlerini okumalarıyla devam etti. Okunan şiirlerin ardından Türkçe Öğretmenliği Bölümü öğrencilerinden Tuğçe Taş, Alişan Ötkün, Taylan Tufan Bulut, Kübra Özbay ve Anıl Bilgiç tarafından Atatürk’ün sevdiği türkülerden oluşan müzik dinletisi ile anma töreni sona erdi.