BGD: 72 – Yakın Doğu Üniversitesi: 62
Eklenme Tarihi: 10 Ocak 2016, 15:08
Son Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2020, 14:44

Türkiye Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde mücadele eden Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol takımı, ligin 14. haftasında İstanbul deplasmanında Basketbolu Geliştirenler Derneği (BGD) ile karşılaştı.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, ligin ikinci devresinin ilk karşılaşmasının ilk periyoduna hızlı başlayan Yakın Doğu Üniversitesi, ribaundlardan hızlı çıkması ve iyi savunma yapması ile birlikte periyodu 16-12 önde kapattı.

İkinci periyodda da yüksek tempoda oynayarak aradaki farkı koruyan Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı, ilk yarıyı 35-30 önde tamamladı.

Üçüncü periyoda, BGD’nin bulduğu pozisyonları baskete çevirmesi ve Yakın Doğu Üniversitesi’nin hücum setlerinden boş dönmesi sonucu, üçüncü periyod 48-53 skorla BGD üstünlüğü ile sonlandı.

Maçın son periyodunda Yakın Doğu Üniversitesi’nin potadan boş dönmesi, savunmada gösterdiği başarılı performansı hücum setlerinde gösterememsi ve BGD’nin hücum setlerinde bulduğu basketleri sayıya çevirmesi sonucu karşılaşmadan galip ayrılan taraf 72-62 skorla BGD oldu.

Maçın en skorer ismi 16 sayıyla Yakın Doğu Üniversitesi oyuncusu Alyssa Thomas olurken onu 15 sayıyla yine Yakın Doğu Üniversitesi oyuncusu Kelsey Bone takip etti. BGD’nin ise en skorer ismi 14 sayı ile Kübra Ekşi oldu.

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Alyssa Thomas 16, Kelsey Bone 15, Tiffany Hayes 12, Simay Karaman 5, Hülya Özkan 4, Dila Aşkın 2 sayı ile oynadı.

BGD ise Kübra Ekşi 14, Courtney Vandersloot 13, Nevin Nevlin 13, Megan Leuzin 9, Özge Yavaş 8, Farhiye Abdi 7, Yasemen Saylar 6, Marija Razan 2 sayı ile oynadı.

Yer: Caferağa Spor Salonu

Teknik Gözlemci: Adnan Yakut

Hakemler: A. Taner İbin, Taner Şeker, Çağkan Ertürk

Yakın Doğu Üniversitesi: Dila Aşkın, Kelsey Bone, Simay Karaman, Huriye Cambazoğlu, Aslı Sevinç, Hülya Özkan, Tiffany Hayes, Gizem Sezer, Ana Dabovic, Alyssa Thomas, Asena Yalçın

BGD: Özge Yavaş, Nihan Demirkol, Yasemen Saylar, Deniz Aygül, Marija Razan, Kübra Ekşi, Melis Dilara Kaya, Courtney Michelle Vandersloot, Farhiye Abdi, Megan Elizabeth Leuzin, Nevin Nevlin

İlk periyod: 12-16

İlk devre : 30-35

3. periyod: 53-48

Maç sonucu: 72-62