“Benim Okulum Benim Dünyam” Proje Kapsamında Yürüyüş Yolları Aydınlanacak
Eklenme Tarihi: 12 Mayıs 2016, 10:21
Son Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2020, 10:36
“Benim Okulum Benim Dünyam” Proje Kapsamında Yürüyüş Yolları Aydınlanacak

Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencisi Abdulkadir YİĞİT, Bölüm projesi kapsamında “Benim OKULUM Benim Dünyam” sosyal sorumluluk projesini Yrd. Doç. Dr. Nuran ÖZE’nin danışmanlığında hayata geçiriyor.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, “Benim OKULUM Benim Dünyam” sosyal sorumluluk projesi kapsamında okullarının yürüyüş yolunun güneş enerjisi ile aydınlatması, yürüyüş yolunun düzenlenmesini içeriyor.

Abdulkadir YİĞİT, Projenin Agah Necat ve Kardeşi Ltd. ana sponsorluğunda gerçekleştirildiğini, Karpaz Meslek Lisesi’nde farklı bölümlerde eğitim alan bir grup öğrencinin kurulumlarını gerçekleştirmesi için gerekli güneş enerji panellerini ve gerekli kurulum teçhizatının okula bağışlandığını belirtti.

“Benim Okulum Benim Dünyam” Proje Kapsamında Yürüyüş Yolları Aydınlanacak

“Benim OKULUM Benim Dünyam” projesi kapsamında okullarının yürüyüş yolunun güneş enerjisi ile aydınlatmasının sağlanması, yürüyüş yolunun düzenlenmesinin ve tüm teçhizatların öğrenciler tarafından kurulacağı vurgulandı.

Açıklamada, uygulayarak öğrenme kapsamında gerçekleştirilecek bu projede öğrenciler hem okullarına kalıcı bir iz bırakacak hem de sürdürülebilir enerji ve önemi hakkında bilinçlendirilmiş olacaktır denildi.

Proje danışmanı Yakın Doğu Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Nuran ÖZE konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Gençler geleceğimizdir. Gelecek nesillerin bilinçlendirilmesi adına atılan küçük bir adımın ilerleyen yıllarda büyük yollar kat edilmesine vesile olmasını temenni ediyoruz. Projede yer alacak öğrencilerin her birinde sürdürülebilir enerji hakkında yaratılabilecek küçücük bir ışığın, büyük aydınlıklara vesile olacağına inanmaktayız. Bizim görevimiz gençler için yolları açmaktır, onlar zaten gereğini yapacaktır” dedi.

YDÜ Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencisi Abdülkadir YİĞİT ise ‘’Benim OKULUM Benim Dünyam’’ adını verdiği sosyal sorumluluk projesinin, 15 gün içerisinde kurulumunun öğrenciler tarafından gerçekleştirileceğini söyledi.