Basketbol Heyecanı Başlıyor… Yakın Doğu Üniversitesi’nin İlk Rakibi Fenerbahçe
Eklenme Tarihi: 21 Ekim 2016, 14:17
Son Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2020, 10:13
Basketbol Heyecanı Başlıyor... Yakın Doğu Üniversitesi’nin İlk Rakibi Fenerbahçe

Euro Cup gruplarında mücadele edecek olan Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı’nın Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi'ndeki heyecanı 22 Ekim Cumartesi günü oynanacak dev karşılaşma ile başlıyor.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, yeni sezona kadrosunu güçlendirerek başlayan Yakın Doğu Üniversitesi 22 Ekim Cumartesi günü saat 15:00’de Caferağa Spor Salonu’nda Türkiye Kadınlar Basketbol Liginin son şampiyonu Fenerbahçe ile karşılaşacak.

Ligin iki güçlü takımının mücadele edeceği maç TRT Spor ve BRT2 ekranlarından canlı olarak yayınlanacak.

Zafer KALAYCIOĞLU: “Umarım Sahada Gereken Mücadeleyi Vererek Fenerbahçe Maçı Kazanırız ve Eurocup Maceramızın Başlayacağı Olympiacos Deplasmanına Moralli Gideriz”…

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Baş antrenörü Zafer KALAYCIOĞLU ligin ilk haftasında oynayacakları Fenerbahçe karşılaşmasıyla ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Baş antrenör Zafer KALAYCIOĞLU, “Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi genel olarak çok zor, herkes bunu artık kabul ve takdir ediyor. Türkiye liginin bu seviyelere gelmesi herkesi mutlu ediyor. Kadın basketbolunu iyi yerlere götürebilmek açısından böyle bir lige sahip olmak büyük bir avantaj. Türkiye Basketbol Federasyonu ve spor kulüplerinin böyle büyük yatırımlar yapması çok sevindiricidir. Biz de üzerimize düşen görevi en iyi şekilde yerine getirmek istiyoruz. Yakın Doğu Üniversitesi olarak bizde yaptığımız yatırımları daha iyi şekilde değerlendirebilmek için sahada iyi sonuçlar almamız gerekiyor” dedi.

“Üç Büyüklerle Oynayacağımız Maçların Değeri Daha da Büyük Oluyor”…

Baş antrenör Zafer KALAYCIOĞLU, üç büyükler karşısında alınacak galibiyetlerin önemine değinerek “Lig içerisinde karşılaşacağımız Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş karşılaşmalarından alacağımız galibiyetler diğer maçlara göre biraz daha farklı medyada yer alarak daha fazla kitleye ulaşıyor. Bu açıdan değerlendirdiğimizde üç büyüklerle oynayacağımız maçların değeri daha da büyük oluyor. Biz hem bu nedenle hem de ligin ilk maçı olması nedeniyle üzerimize düşen görevi en iyi şekilde yapmak istiyoruz. Hazırlıklarımıza bu doğrultuda devam ediyor.

Fenerbahçe’yi de şu açıdan iyi tanıyoruz; geçen seneki kadrosunu çok değiştirmediler, ve geçen yılki oyun planları devam ediyor. Fenerbahçeyi nasıl durdurabileceğimiz konusunda antrenmanlarımızda çalışıyoruz. Tabi ki bizim hücumumuzla ilgili olarak belli bir istatistik yakalamamız lazım. Bizim takımımız savunma konusunda hep önceliği olan bir takım ve oralarda hata yapmamız gerekiyor. Savunmaya konsantre olacağız. Fenerbahçe’nin iyi bir kadrosu olduğunu ve geçen yılın şampiyonu olduğunu unutmamak lazım. Biz de sahaya galibiyet için çıkacağız. İnşallah sahada gereken mücadeleyi vererek bu maçı kazanırız ve EuroCup maceramızın başlayacağı Olympiacos deplasmanına moralli gideriz” dedi.