Başantrenör KALAYCIOĞLU: “Hatay BŞB Gibi Güçlü Bir Ekip Karşısında Çok İyi Performans Sergiledik”
Eklenme Tarihi: 01 Kasım 2016, 15:23
Son Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2020, 13:43
YDÜ Kadın Basketbol Takımı İstanbul Üniversitesi ile EuroCup Ön Eleme Turu Rövanş Maçına Çıkıyor

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Antrenörü Zafer KALAYCIOĞLU Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nin ikinci haftasında deplasmanda çıktıkları Hatay BŞB maçında aldıkları 73- 72’lik galibiyeti değerlendirerek, zorlu deplasmandan aldıkları galibiyetten duydukları memnuniyeti belirtti.

Yakı Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Antrenörü Zafer KALAYCIOĞLU yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanlığı kupasını Fenerbahçe gibi bir takımı yenerek almış, iyi oyunculardan kurulmuş güçlü bir ekip karşısında iyi performans sergilediklerini dile getirerek, “Hatay karşısında çok iyi oynayarak farkı 19 sayılara kadar çıkardık. Fakat Hatay aradaki 19 sayı farkını verdiği mücadele ile kapatmasını bildi. Hatay maçı bize bir kere daha ne kadar zor ve önemli bir ligde mücadele ettiğimizi göstermiş oldu”şeklinde konuştu.

Büyük Efor Sarfeden Tüm Oyuncularımı ve Teknik Ekibimizi Tebrik Ediyorum...
Euocup gruplarında çıktıkları ilk maçın ardından aldıkları galibiyetin mutluluğu ve motivasyonu ile maça çıktıklarını anımsatan KALAYCIOĞLU, “Atina sonrası hemen İstanbul, İstanbul’dan Hatay’a gittik. Çok çalışma zamanımız olmadı. Yaptığımız son taktik çalışma ile maça çıktık. Top için savaştık. İsteğimiz güçlü bir rakip karşısında deplasmandan galibiyet ile ayrılmaktı ve bunu başardık. Tabiî ki mutluyuz. Büyük efor sarf eden tüm oyuncularımı ve teknik ekibimizi tebrik ediyorum. İnşallah galibiyet serimizi sürdürmeye devam ederek hedeflerimize ulaşacağız.” dedi.