Bağlıköy Turizm Çalıştayı Yakın Doğu Üniversitesi’nde Masaya Yatırılıyor
Eklenme Tarihi: 13 Kasım 2015, 09:12
Son Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2020, 09:01

Yakın Doğu Üniversitesi ( Near East Nicosia Cyprus) Center of Excellence çatısı altında faaliyet gösteren Turizm Araştırma Merkezi (TARME), Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksek Okulu ve Turizm Bakanlığı işbirliği ile bugün çalıştay düzenleniyor.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, çalıştay kapsamında Turizm Bakanlığı, Bakan Faiz Sucuoğlu, Turizm Araştırma Merkezi Başkanı ve Turizm ve Otel İşletmeciliği Y.O. Müdürü Doç.Dr. Tülen Saner, organizasyon koordinatörleri Turizm ve Otel İşletmeciliği Meslek Yüksek Okul müdür yardımcısı Dr. Nesrin Menemeneci Bahçelerli ve Esen Sucuoğlu başkanlığında ve Bağlıköy Eko Turizm Gönüllüleri Derneği Başkanı, Perihan Aziz’in katkılarıyla Turizm ve Otel İşletmeciliği Y.O öğrencileri ve Bağlıköy halkı biraraya gelerek köyde yaşamını sürdüren halkın sürdürülebilir turizm konusundaki farkındalığını belirlemek üzere bir çalışma başlatıldı.

Çalıştay süresince oturum başkanlığını Turizm Araştırma Merkezi Başkanı ve Turizm ve Otel İşletmeciliği Y.O. Müdürü Doç.Dr. Tülen Saner’in sürdürdüğü Bağlıköy ve Eko Turizm konulu seminer Perihan Aziz tarafından sunuluyor. Çalıştay kapsamında Yakın Doğu Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Y.O. öğrencilerine yöresel yemeklerin tanıtımı ve tadımın sunulacağı bu sayede altı farklı ülkeden gelen turizm öğrencileri geleceğin turizmcileri olarak yöresel yemekler ve tadlar hakkında bilgi sahibi olacaklardır. Çalıştay analiz ve değerlendirmeler yapılarak tamamlanacak.