Aşk Grevi, İletişim İçin TİYATRO Gecesi’nde YDÜ AKKM’de Sahneleniyor
Eklenme Tarihi: 02 Aralık 2016, 15:16
Son Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2022, 16:47

Aşk Grevi oyunu, 6 Aralık 2016 Salı 20:00’da, YDÜ AKKM’de tiyatro severlerle buluşacak.

Girne Belediyesi Tiyatro Stüdyosu ve Çatalköy Belediye Tiyatrosu, İletişim için Tiyatro Gecesi’ne Aşk Grevi adlı, tek perde müzikli komedi oyunuyla katılacak.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, oyunda, toprak derdine düşen ve bu yüzden sürekli savaşan erkeklerini dize getirmeye çalışan kadınların hikayesi, antik dönemlerden günümüze bir bakış açısı ile anlatılıyor. Müzikli komedi oyunu Aşk Grevi’nin ışık ve müzikleri de oyuncuların muhteşem performansına bütünlük katacağı bildirildi.

Girne ve Çatalköy Belediyeleri Sanat Yönetmeni Derman ATİK konuyla ilgili yaptığı açıklamada; YDÜ’de İletişim için Tiyatro Gecesi nedeniyle, Lefkoşalı tiyatro severlerle buluşacak olmaktan mutluluk ve heyecan duyduklarını belirterek her iki belediyenin de ortak ürünü oyunla ülkemiz ve dünyamız için en çok ihtiyaç olunan barış mesajını vermek istediklerini söyledi.

Gece, YDÜ İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencilerinin Öğretim Görevlisi Ufuk ALTUNÇ yönetiminde ‘İletişim’ kavramının hayatımızdaki önemini vurgulamak, iletişimsizliğin yarattığı kaosun farkına varılmasını sağlamak için oluşturuldu.

Anlamak ve Anlatmak için İletişim, İletişim için Tiyatro sloganıyla; Tiyatronun anlamak için de anlatmak için de iyi bir iletişim aracı olduğunu aktarmayı amaçlayan etkinlik halka ücretsiz olarak sunulacak.