AKADEMİADA-7 Başarıyla Tamamlandı
Date Added: 18 Mayıs 2016, 12:21
Last Updated Date:30 Kasım 2020, 09:44
AKADEMİADA-7 Başarıyla Tamamlandı

Yakın Doğu Üniversitesi, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesinin geleneksel olarak her yıl düzenlediği sanat etkinliği Uluslararası Sanat Akademisi, Akademiada-7 başarıyla gerçekleştirildi

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre; marka değeri ve tanınırlığı açısından KKTC sınırları içinde gerçekleştirilen en önemli sanat etkinliklerinden biri olan Akademiada-7’nin ; YDÜ Büyük Kütüphane Salon 2’de gerçekleştirilen belge dağıtım töreni sırasında yapılan konuşmalarda sırasıyla: Seramik Atölyesi katılımcılarından Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Yüksek Lisans öğrencilerinden Ayşenur Ceren ASMAZ konuşmasında kısaca: “Akademiada süresince çok güzel deneyimler yaşadık, gerek hocalarımız gerekse arkadaşlarımız ile çok güzel diyaloglar kurduk. Örnek bir etkinlik yaratmışsınız ve bunu başarıyla sürdürüyorsunuz. Katılımcılar adına; öncelikle Üniversitenize ve Fakültenize teşekkür ederim” dedi.

AKADEMİADA-7 Başarıyla Tamamlandı


Resim Atölyesi katılımcılarından YDÜ GSTF son sınıf öğrencisi Aybatur Yüzyıl da konuşmasında: On gün boyunca geceli gündüzlü benzeri olmayan bir etkinliğin kusursuz olarak tamamlanabilmesi için ev sahibi arkadaşlarımla beraber elimizden geleni yaptık. Bizden öncekiler gibi biz de sorumluluklarımızı başarıyla yerine getirdiğimize inanıyoruz. Bu nedenle bizlere güvenen hocalarımıza, misafir ettiğimiz hocalara, öğrencilere ve elbette üniversitemiz ve fakültemiz yönetimine çok teşekkür ederim” dedi.

Açılış töreninde son konuşmayı ise Fakülte Dekan vekili Prof. Dr. Uğurcan AKYÜZ yaptı: “Akademiada, farklı sanat dallarını bir araya getirip katılımcılara düşüncelerini biçimlendirme ve uygulama şansını tanıyarak ve aynı zamanda keyifli zaman geçirerek bir arada olmayı sağlaması açısından örnek bir etkinliktir. Farklı atölye öğrencilerinin hocalarla ve birbirleriyle etkileşimi, farklı sanat disiplinlerini tanıma ve deneyimleme fırsatı sunması da Akademiada’nın önemli bir artısıdır.

AKADEMİADA-7 Başarıyla Tamamlandı

Akademiada; öğrencilerimizin içinde bulundukları organizasyonda, beş farklı atölyeden birinde gönüllü olarak görev almak istemeleri ile başlayıp, sertifika almaları ile sonuçlanan matematiksel bir süreç değildir. Yaklaşık oniki günlük süre boyunca boyunlarına astıkları “görevli” kartlarıyla beraber “gönüllü” olarak taşıdıkları sorumluluk, paylaşım, ilişkilerde ve yarışta özgüven, görevi yerine getirirken inisiyatif kullanma deneyimleri; bu öğrencilerimizin yaşam yarışında emsallerinden bir değil, birkaç adım öne geçmelerine yeter de artar bile. Elbette ki bu gençlere inanan, yön verip başarıya yönlendiren hocalarına da pay sahibi statüde teşekkür ederim. Akademiada-7’nin yürütücüsü olarak Öğrt. Gör. Dr. Gökhan OKUR’a ayrıca teşekkür ederim.

Üniversitemizin çatısı altında onun büyüklüğüne yakışır, böyle bir organizasyonu bir kere daha başarıyla gerçekleştirdiğimiz için çok mutluyuz. Bu nedenle; başta Kurucu Rektörümüz Sayın Dr. Suat İ. GÜNSEL ve Mütevelli Heyeti Başkanımız Sayın Doç. Dr. İrfan S. GÜNSEL’e sanata verdikleri önemden ve bu anlamlı etkinliği himayelerinden ötürü çok teşekkür ederiz. Rektör Yardımcımız Sayın Prof. Dr. Şenol BEKTAŞ’a, Dorana Turizm İşletmeleri Müdürü Sayın Ahmet SAVAŞAN’a; bu değerin yaratılmasına katkıda bulunan ulaşımdan, matbaaya, yurtlardan, kantinlere kadar emeği geçen üniversitemiz personeline ve Akademiada’yı sürdürdüğünüz için hepinize içtenlikle teşekkür ederim.”

Haberin Videosu