20. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali Bu Yıl İlk Kez Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi Katkılarıyla Üniversite Öğrencileri ile Buluştu
Eklenme Tarihi: 02 Haziran 2017, 11:10
Son Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2020, 15:11

Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali bu yıl ilk kez 20’nci yılına özel olarak, Ankara programının yanı sıra Türkiye’de 20 ilde ve Kuzey Kıbrıs’ta 3 üniversitede film gösterimleri ve çeşitli etkinlikleri sinema severlerle buluşturdu.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, Kıbrıs Türk Eğitim Vakfı (KTEV)’nın işbirliğinde Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi adına Film Making and Broadcasting Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. İzlem KANLI danışmalığında, Yakın Doğu Üniversitesi Büyük Kütüphane salon 3’te dört ayrı film gösterimi gerçekleştirildiği belirtildi.

Uçan Süpürge Uluslararası kadın filmleri festivali 1998 yılından itibaren her yıl gerçekleştirilen, sinema sanatının çarpıcı dilinden yararlanarak toplumsal cinsiyete ve kadın sorunlarına ilişkin tartışmaları yaygınlaştırmak, dünyanın dört bir yanından kadın yönetmenlerin filmlerini izleyici ile buluşturmak ve festival kapsamında yapılan araştırmalarla Türkiye ve dünya sineması tarihine katkıda bulunmak amacı ile organize edildiği bildirildi.

Film gösterimleri, üniversitenin çeşitli fakültelerinden gelen öğrenciler tarafından yoğun ilgi gördü.