Selçuk Üniversitesi

Selçuk Üniversitesi

Yakın Doğu Üniversitesi ile Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri Arasında İşbirliği Protokolü İmzalanarak Yürürlüğe Girdi

Yakın Doğu Üniversitesi ile Selçuk Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakülteleri arasındaki işbirliği protokolü 02.03.1992 tarihinde Yakın Doğu Üniversitesi Kurucu Rektörü Dr. Suat İ. Günsel ile Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Halil Cin tarafından imzalanarak yürürlüğe girdi.

Anlaşma doğrultusunda; Akademik konularda her türlü işbirliğinin yapılması; Her iki üniversite’nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri arasında öğretim üyesi değişimi yapılması; İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri Fakülteleri’ne bağlı yeni bölümlerin açılmasında işbirliği yapılması; Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’ne bağlı İngilizce Hazırlık Okulunun kurulmasına ve gerekli öğretim üyelerinin Yakın Doğu Üniversitesi tarafından temini; Yüksek Lisans ve Doktora öğrencilerine öncelikli imkânların sağlanması; Güncel konularda karşılıklı seminerler düzenlenmesi; İki üniversite öğrencileri arasında kültür-sanat-spor etkinliklerinin düzenlenmesi hususları gerçekleştirilecektir.