Haccettepe Üniversitesi

Haccettepe Üniversitesi

Yakın Doğu Üniversitesi ile Hacettepe Üniversitesi Spor Bilimleri ve Teknolojisi Arasında İşbirliği Protokolü İmzalanarak Yürürlüğe Girdi

Yakın Doğu Üniversitesi ile Hacettepe Üniversitesi arasındaki işbirliği protokolü 31.10.2008 tarihinde Yakın Doğu Üniversitesi Kurucu Rektörü Dr.Suat İ. Günsel ile Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Uğur Erdener tarafından imzalanarak yürürlüğe girdi.

Protokole göre; Öğrenci ve Öğretim Elemanı değişimi yapılacak; Ulusal ve Uluslar arası standartlarda Spor Bilimleri Performans Merkezi kurulması ve gerekli teknik destek ve eleman yetiştirilecek; Yüksek Lisans ve Doktora programları konusunda laboratuar desteği yapılması; Ortak Ulusal ve Uluslararası düzeyde proje geliştirme ve yürütülmesi; Yabancı dilde lisans, lisans üstü program geliştirme ve yürütülmesi; Ulusal ve Uluslararası seminer, sempozyum ve kongre düzenlenmesi; Ulusal ve Uluslararası düzeylerde antrenör eğitimi programları düzenlenmesi; Ulusal Spor Federasyonlarına hizmet içi program yürütülmesi; Ulusal Spor Federasyonları antrenör eğitimi programları yürütülmesi; Spor Bilimleri alanında mesleki kurum ve kuruluşların yapılandırılmasında işbirliği yapılması esas alınacaktır.