Yakın Doğu Üniversitesi 218 Yüksek Lisans ve Doktora Programına Bahar Dönemi Kayıtları Devam Ediyor

Also available in: English

Eklenme Tarihi: 28 Ocak 2018, Pazar, 12:46
Son düzenleme: 28 Ocak 2018, Pazar, 12:46

Yakın Doğu Üniversitesi 218 Yüksek Lisans ve Doktora Programına Bahar Dönemi Kayıtları Devam Ediyor

Yakın Doğu Üniversitesi, Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) ve Yüksek Öğretim Planlama, Denetleme, Akreditasyon ve Koordinasyon Kurulu (YÖDAK) onaylı 143 yüksek lisans, 75 doktora programları bahar dönemi kayıtları sürüyor.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, akademik, kariyer ve kişisel gelişim açısından son derece önemli olan Yüksek Lisans ve Doktora programları Yakın Doğu Üniversitesi bünyesinde yer alan Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri, Eğitim Bilimleri ve Sağlık Bilimleri Enstitüleri tarafından 1518 Öğretim üyesi ile yürütülüyor. Son yıllarda yalnızca akademik uzmanlaşma açısından değil aynı zamanda profesyonel kariyer ve kişisel gelişim açısından da önem kazanan ve iş hayatında önemli bir tercih sebebi haline gelen yüksek lisans ve doktora eğitimleri Yakın Doğu Üniversitesi’nin uzman akademik kadrosunun yürütücülüğünde meslek adaylarına ve profesyonellere yeni ufuklar açıyor.

Araştırma ve uygulamanın birbiriyle bağlantılı ve etkileşimli bir şekilde yürütüldüğü Yüksek Lisans ve Doktora programlarında her türlü araştırmanın rahatlıkla yapılabilmesi için Fakülte laboratuvarlarının yanında İleri Düzey Araştırma Laboratuvarları, Yakın Doğu Hastanesi, Diş Hastanesi ve Hayvan Hastanes’inin tüm imkanları da öğrencilerin hizmetine sunuluyor.

Yakın Doğu Üniversitesi 218 Yüksek Lisans ve Doktora Programına Bahar Dönemi Kayıtları Devam Ediyor

Doç. Dr. Yeter Tabur: “Yüksek Kalitede Amaç Odaklı Eğitim Veriliyor”…
Yakın Doğu Üniversitesi Genel Sekreteri Doç. Dr. Yeter Tabur yaptığı açıklamada Yakın Doğu Üniversitesi’nin Yüksek Lisans ve Doktora adaylarına yüksek kalitede amaç odaklı bir eğitim verildiğini ifade etti. Teori ile pratiğin harmanlanarak eğitimin etkileşimli bir şekilde yürütüldüğünü ifade eden Tabur, yüksek lisans ve doktora adaylarının istedikleri konu ve alanda, uzmanlaşma ve araştırma yapma imkanı sağladıklarını belirtti. Yakın Doğu Üniversitesi olarak 2017-2018 öğretim yılı bahar döneminde YÖK ve YÖDAK onaylı 218 programda Yüksek Lisans ve Doktora eğitimi verildiğini belirterek gerek akademik kariyer gerekse profesyonel kariyer açısından bu programların son derece önemli olduğunu vurgulayarak, günümüzün rekabetçi yapısında yüksek lisanslı profesyonellerin iş hayatında diğerlerine göre daha çok tercih edilir hale geldiğini belirtti.

Kamu Personeli’ne % 20 İndirim…
Son dönemde kamu kuruluşlarındaki personelin profesyonel gelişimi konusunda da Üniversite olarak büyük hassasiyet gösterdiklerini söyleyen Doç. Dr. Tabur, bu çerçevede Yakın Doğu Üniversitesi’ndeki Yüksek Lisans ve Doktora programlarına kayıt olmak isteyen Kamu personeline de %20 indirim uygulandığının altını çizdi.

Yakın Doğu Üniversitesi 218 Yüksek Lisans ve Doktora Programına Bahar Dönemi Kayıtları Devam Ediyor

Fen Bilimleri Enstitüsü, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Eğitim Bilimleri Enstitüsü ve Sağlık Bilimleri Enstitüsü bünyesinde yer alan 218 Yüksek Lisans ve Doktora programlarına bahar dönemi için kayıt yaptırmak isteyen ögrenciler daha detaylı bilgiyi www.neu.edu.tr web sayfasından veya 223 64 64 (dahili 211-225-377) nolu telefondan alabilirler.

Düşünceleriniz veya Sorularınız

 1. Merhaba Ben hayrettin meric, kayseride ogretim gorevlisiyim. sanat ve tasarım, sanatta yeterlik programına kayıt yapmayı düşünüyorum. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz…

  İyi çalışmalar

 2. ben üsküdar üniversitesi uygulamalı psikoloji yüksek lisansımı tamamladım.lisans eğitimim çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri.
  şu an türkiye de birkaç üniversitede klinik psikoloji yüksek lisansa birçok dersten muaf olmak koşuluyla var ancak ücretler çok fazla.
  üniversitenizde yine uygulamalı psikolojide gördüğüm derslerden muaf olma hakkım varsa klinik psikolojiye devam etmek isterim.yada klinik psikoloji doktora ücretleriniz uygunsa doktora yapmak isterim.tarafıma bu iki konuyla alakalı geri dönüş yaparsanız erken kayıta yetişmek istiyorum.
  teşekkür eder,iyi çalışmalar dilerim.
  not:benimle beraber üsküdar üniversitesinden okulunuza bu şartlarda gelmek isteyen diğer arkadaşlarımda var.sizden gelen bilgilere göre grupça kayıt yaptırmayı düşünüyoruz

 3. sorular: 1- PDR mezunuyum klinik psikoloji alanında yüksek lisans yapabilir miyim?
  2- Türkiye de YÖK denklik veriyor mu?
  3- ücretler ne kadar?
  4- Başvurular en son ne zaman?

 4. Doktora programına son başvuru tarihlerinizi öğrenebilir miyim?

  İyi çalışmalar dilerim

 5. Merhaba,

  Doktora Programları için kayıtlarınız hangi tarihe kadar devam edecek?

  Saygılarımla,

 6. merhabalar ben 06/02/2013 oncesi texsiz yuksek lisans mezunuyum fakat turkıyede benım mezunıyetım tezlı olarak kabul edılır alesım 78 yabancı dılım tokdıl 57 ben doktora programlarınıza başvuru yapabılır mıyım tesekur ederım

 7. Türkiyeden kayıtlı Yakındoğu doktora öğrencisi olup türkiye de meb da öğretmen kamudan %20 indirimden faydalanabilir mi?