Yakın Doğu Koleji’nin Almanca Sınavlarındaki Büyük Başarısı

Eklenme Tarihi: 26 Ekim 2015, Pazartesi, 10:24
Son düzenleme: 26 Ekim 2015, Pazartesi, 10:34
Yakın Doğu Koleji’nin Almanca Sınavlarındaki Büyük Başarısı

Yakın Doğu Koleji, yabancı dildeki başarılarına bir yenisini daha ekledi.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Dairesi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, 2014 -2015 Eğitim -Öğretim Yılında GOETHE ENSTİTÜSÜ’ nün Lefkoşa’daki merkezinde haziran ayında yapılan Almanca A1, A2, B1 ve B2 seviyelerinde sınava katılan 42 Yakın Doğu Koleji öğrencisi bu sınavda başarılı olarak sertifika almaya hak kazandığı belirtildi.

Özellikle Almanca B1 ve B2 seviyelerinde sertifika alınmış olması, KKTC okulları arasında YDK’nın dil başarısını göstermesi açısından büyük önem taşımakta olduğu belirtilen açıklamada, Avrupa konseyi tarafından sınıflandırılan ve Avrupa Ortak Dil kriterlerine uygun olarak yapılan ve dünyada 200’ü aşkın ülkede faaliyet gösteren Goethe Enstitüsü’nün hazırladığı ve uyguladığı bu sınavların sonucunda elde edilen sertifikaların, tüm dünyada uluslararası geçerliliği olup sertifikalar büyük bir değere sahiptir denildi.

Söz konusu sınavda öğrencilerin Almanca’da okuma, yazma, konuşma, dinleme ve anlama becerilerinin ne kadarını kullanabildikleri ölçülmektedir.

Sertifika Alan Yakın Doğu Koleji Öğrencilerinin İsim Listesi ise Şöyle:

FIT IN DEUTSCH 1 ( A1 )

  1. MELİS APEL
  2. ERGE BALIKSEVER
  3. YUNUS BARKER
  4. ÇAĞIN BEKTAŞ
  5. DİDEM BOZAN
  6. BUSE BÜYÜKTAŞ
  7. KUTLUATA DEMİREL
  8. FİDAN DORUK
  9. CAN ERGÖREN
  10. BERFU İLGİLİLER
  11. LEMAN KALKANLI
  12. EKİN KAŞ
  13. CEMAL ŞEVKET KURT
  14. ECEM İLKE MERCAN
  15. ATINÇ MERT
  16. EMETE DEREN MÜDERRİSZADE
  17. MELEK DOĞA MÜDERRİSZADE
  18. CEMALİYE ÖNDEROL
  19. ALTAN OSMANLI
  20. ENVER OSMANLI
  21. ÖZNUR TANCER
  22. MERT ÖZKALOĞLU
  23. NAMIKCAN REDİF
  24. CEMAL REYHAN
  25. BATUHAN RUSO
  26. HASAN ŞEKERLİ
  27. İMAY SOYSAL

FIT IN DEUTSCH 2 ( A2 )

  1. HÜLYA BÜYÜKKÖROĞLU
  2. SALİM ÇAKIR
  3. NEZİHAT DOYGUNEL
  4. SÜLEYMAN GÜNDÜZ
  5. CEM MİRATA
  6. MEHMET ÖZKARAMEHMET
  7. ÇAĞLA ITIR TUNCAY
  8. SUDE NURTEN ÜNÜÇOK
  9. MUSTAFA SİVRİ
  10. JOSHUA BURTON

ZERTIFIKAT B1

  1. EMİNE EFENDİ
  2. TENGÜL EMİNSEL
  3. SEVGİ ÇAVUŞOĞLU
  4. DOĞA SU ŞİTİL

ZERTIFIKAT B2

  1. NİL EMMA SAHRA STRAHL