Prof. Dr. Murat KOCAOĞLU

Also available in: English

Prof. Dr. Murat Kocaoğlu 1970 yılında İskenderun’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Erzin’de tamamladı. 1992 yılında Gülhane Askeri Tıp Akademisi Tıp Fakültesinden mezun olduktan sonra 1994-1995 yıllarında Lüleburgaz ve Ankara’da mecburi hizmetini tamamladı.

Uzmanlık eğitimini 1995-1998 yılları arasında Ankara’da Gülhane Askeri Tıp Akademisi Tıp Fakültesin Radyoloji Anabilim Dalı’nda tamamladı. Radyoloji uzmanı olarak Hava Kuvvetleri Hastanesi’nde 1998 ve 2000 yılları arasında çalıştı. 2001 yılında Yrd. Doç. oldu. Amerika Birleşik Devletleri’nde Duke Üniversitesi Çocuk Hastanesi’nde, 2003-2004 yılları arasında araştırma görevlisi olarak çalıştı. Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nde 2006 yılında Doçent, 2014 yılında Profesör oldu. Türk Silahlı Kuvvetleri’nden 2014 yılında emekli oldu. Şu anda Yakın Doğu Üniversitesi Rektör yardımcısı ve Radyoloji Anabilim Dalı Başkanı olarak çalışmaktadır.

Prof. Dr. Murat Kocaoğlu’nun 200’ün üzerinde ulusal ve uluslararası dergilerde yayınlanmış makaleleri, kitap bölümleri mevcut olup başlıca pediatrik radyoloji, nöroradyoloji ve manyetik rezonans görüntüleme üzerine çalışmalardır. Türk Radyoloji Derneği, Türk Pediatrik Radyoloji Derneği, Türk Manyetik Rezonans Derneği, Avrupa Radyoloji Derneği ve Avrupa Pediatrik Radyoloji Derneği gibi ulusal ve uluslararası derneklerin aktif üyesidir.

Ulusal ve uluslararası bilimsel toplantılarda otuzun üzerinde konuşma yapmıştır. Aynı zamanda 2016 yılından itibaren Diagnostic and Interventional Radiology dergisinin bölüm editörü ve uluslararası dergilerde hakemlik yapmaktadır. Prof. Dr. Murat Kocaoğlu 2010 yılında Pediatrik radyoloji uzmanlığı diplomasını, 2016 yılında ise ABD’de aktif doktorluk yapma imkanı sağlayan ECFMG sertifikasını almıştır.

İyi derecede İngilizce bilmekte olup evli ve üç çocuk babasıdır.