Benim Tercihim Yakın Doğu Üniversitesi Diyenler Mutlu

Tüm yeni öğrenci ve velilerine hoş geldiniz demek, onlarla sıcak bir ilk temas sağlamak, onlara temel konularda bilgi aktarımında bulunmak, ülkemizi tanıtmak ve öğrencilerin üniversite yaşamına geçiş sürecinde destek olmak amacıyla düzenlenen Yakın Doğu Üniversitesi Oryantasyon Günleri çeşitli etkinliklerle devam ediyor.

Yakın Doğu Üniversitesi’nin Yeni Öğrencileri KKTC’yi Yakından Tanıdı

Yakın Doğu Üniversitesi, Lefkoşa(Near East University,Nicosia) Basın ve Halkla ilişkiler Dairesi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Yakın Doğu ailesine katılan yeni öğrencilere yönelik olarak düzenlenen Oryantasyon Programı kapsamındaki ‘Kültür Turları’ yoğun ilgi ve katılım ile gerçekleştirildi.

Rehberler eşliğinde dolu dolu geçen gezilerde yeni öğrencilerin yanı sıra veliler de adayı ve tarihi değerlerini tanıma fırsatı buldular. Yakın Doğu Üniversitesi Öğrenci Dekan Vekili Öğrt. Gör. Dilan Çiftçi’nin yaptığı açıklamada, ‘Oryantasyon Günleri’ kapsamında yapılan sosyal ve kültürel etkinliklerin yeni gelen öğrencilere Yakın Doğu Üniversitesi’nin kampüs ortamını tanımaları ve diğer öğrencilerle kaynaşmaları açısından çok önemli olduğunu belirtti. Dilan Çiftçi kalabalık gruplar halinde gerçekleştirilen gezilerde öğrencilerin diğer öğrencilerle tanışıp kaynaşma şansına sahip oldularını ve yeni tanıştıkları öğrencilerle birlikte güzel bir sinerji oluştuğunu söyledi. Çiftçi yeni kayıt yaptıran öğrencilerin hem ülkemize hem de Yakın Doğu Üniversitesi’ne hayran kaldıklarını ifade etti.

Oryantasyon Programına Katılan Öğrenciler’in Görüşleri:

“Çok güzel ve iyi düşünülmüş bir organizasyon”

Atiye Nur Koyuncu: Yakın Doğu Üniversitesi, İlahiyat Fakültesi 1. Sınıf öğrencisiyim, Yakın Doğu Üniversitesi Öğrenci Dekanlığı tarafından organize edilen ‘Kültür Turlarının’ çok güzel ve iyi düşünülmüş bir organizasyon olduğunu düşünüyorum. Yakın Doğu Üniversitesi’nin tercih ettiğimden dolayı kendimi şanslı hissediyorum. Yakın Doğu Üniversitesi’nin sayesinde Kıbrıs kültürünü ve adayı tanıma fırsatı bulduğumuz için ayrıcalıklı olduğumuzu düşünüyorum.

“Her dilden, her ırktan insan var…”

Aslı Demir: Yakın Doğu Üniversitesi, Okul Öncesi Öğretmenliği 1. sınıf öğrencisiyim Yakın Doğu Üniversitesi’nin uluslararası atmosferinden çok etkilendim. Lefkoşa’nın ve Kıbrıs adasının genel olarak Türkiye’den daha rahat daha özgür olduğunu düşünüyorum. Geldiğim günden bu güne kadar pek çok yabancı öğrenciyle karşılaşma fırsatı buldum. Oryantasyon Programı Kültür Turları çok eğlenceli ve bilgilendirici geçiyor. Kıbrıs’ı öğrenmek açısından profesyonel rehberlerle birlikte iyi bir fırsat olduğunu düşünüyorum.

“Büyük ve etkileyici bir kampüs!”

Orçun Ildıran: Yakın Doğu Üniversitesi, Psikoloji 1. sınıf öğrencisiyim, Yakın Doğu Üniversitesi’nin kampüsünü çok beğendim, çok büyük ve etkileyici bir kampüsü var. Yakın Doğu Üniversitesikampüsünde insan kendini ayrı bir dünya da gibi hissediyor. Okul hakkında ki ilk izlenimim çok olumlu. Her öğrenci tercihini yapmadan önce mutlaka bir kez Yakın Doğu Üniversitesi kampüsünü gelip görmeli.

“Profesyonel bir ekip, donanımlı bir akademik kadro”.

Tuğçe Akgül: Yakın Doğu Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi 1. sınıf öğrencisiyim, Yakın Doğu Üniversitesi’ni tercih etmemdeki en büyün neden donanımlı bir akademik kadrosunun olmasıydı. Fakat kampüse geldikten sonra Yakın Doğu Üniversitesi’nin akademik kadrosunun yanında idari personelinin de ne kadar profesyonel olduğunu gördüm. Ellerinden geldiğince bize yardımcı olmak için hazırlar. Bilgi eksikliğimizden kaynaklanan tüm sorularımıza anından cevap veriyorlar.

“Küçük bir ada, büyük bir dünya…”

Umidjon Hamraev: Yakın Doğu Üniversitesi, Turizm ve Otel İşletmeciliği 1. sınıf öğrencisiyim, Kıbrıs küçük bir ada, ama Yakın Doğu Üniversitesi kampüsü büyük bir dünya. Yakın Doğu Üniversitesi’nin kültür turlarına katıldım ve okulun bu güzel hizmeti sayesinde adaya geldiğim ilk günden beri kendimi hiç yalnız hissetmedim.