Öğrenci Dekanlığı

Also available in: English, العربية

“Unutmadık Unutmayacağız” Adlı Mustafa Kemal’in Hayatını Konu Alan Tiyatro Oyunu

Öğrenci Dekanlığı

YDÜ Sanat Kulübü başkanı Ruşen Mert Amanat’ın yazıp yönettiği “Unutmadık Unutmayacağız” adlı Mustafa Kemal’in hayatını konu alan tiyatro oyununu YDÜ Sanat Kulübü sunuyor.. Üniversitemiz öğretim kadrosu, tüm öğrencilerimiz ve halkımız davetlidir..

 

Atamızı Özlemle Anıyoruz

Öğrenci Dekanlığı

“Öğrenci kulüplerimizden Atatürkçü Düşünce Kulübü ve Sanat Kulübü’nün Yakın Doğu Üniversitesi Öğrenci Dekanlığı ile işbirliği içerisinde düzenlemiş olduğu Ulu Önder, Ebedi Başkumandan, Mareşal Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Anma Törenine tüm üniversitemiz davetlidir.”

 

“Kod Adı Venüs ve Dr. Dilara’yı kaçıranlar için, Yakın Doğu Üniversitesi ikinci bir şans tanıyor!
Öğrenci Dekanlığı

10 Ekim 2017’de saat 18:00’de bizlerle AKKM Büyük Salon’da Kod Adı Venüs’ü seyretmek için buluşun! Filmin sonrasında yönetmen Tamer Garip ve senarist Emre Karahasan film ve sinema ile alakalı sorularınızı yanıtlayacaklar.

Öğrenci Dekanlığı

Kokteyl sonrası ikinci filmimiz Dr. Dilara saat 20:15’de başlayacak. Yakın Doğu Üniversitesi bir ikinci şansı da öğrencilerine burada sunarak yönetmen ve senaristle bir sohbet yapma şansı daha veriyor. Lütfen bize katılın!”

Öğrenci Dekanlığı 2017-2018 Güz Dönemi Karşılama ve Oryantasyon Programı

Öğrenci Dekanlığı

YDÜ 2017-2018 Güz Dönemi Karşılama ve Oryantasyon Programı başlamıştır. Yakın Doğu Üniversitesi’nin öğrencilerine sunduğu hizmetler ve sağladığı olanaklarla, öğrencilerin her türlü hak ve sorumlulukları hakkında yoğun bilgilendirmeler yapılacak. Program çerçevesinde gerçekleştirilecek olan kültür turlarında Öğrenci Dekanlığı Ekibi eşliğinde ülkemizin değişik şehirlerine geziler düzenlenerek, ülkemiz yeni öğrencilere tanıtılacak.

Öğrenci Dekanlığı

Tourism NEU Yakın Doğu öğrencilerini Akdeniz Turunda buluşturuyor. 29 Nisan 2017 Cumartesi günü gerçekleşecek bu etkinliğe kayıt yaptırmak için Tourism NEU ofisinden biletlerinizi tükenmeden alın.

Öğrenci Dekanlığı

20 -21 Nisan 2017 “II. Kariyer Festivali”
Öğrenci Dekanlığı

 • Sıcak Kalpler Üşümeyen Bedenler Projesi

  Sıcak Kalpler Üşümeyen Bedenler Projesi

  Öğrenci Dekanlığı Sosyal Sorumluluk Projeleri Merkezi olarak soğuk kış günlerinde çevremize olan farkındalığımızı artırmak , kalpten gelecek  yardımlarla etrafımızdaki kişilere destek vermeyi hedefliyoruz. İşte tam bu noktada doğdu ‘The Warmth Project’, dedik ki herkes güzel sıcacık bir kış geçirsin: Sen de projemize destek vermek istiyorsan; İhtiyacın olmayan ve iyi durumda olan ceket, eldiven, bot,atkı ve bereni bize bağışlayıp projemizde bir kalpte sen ısıtabilirsin.
 • Birlik Liderleri - Öğrenci Dekanlığı Toplantısı

  Birlik Liderleri - Öğrenci Dekanlığı Toplantısı

  Birlik Liderleri ve Öğrenci Dekanlığı toplantısı 14 Kasım tarihinde gerçekleştirildi. Yaklaşık 2 saat süren toplantıda liderlere tüm kural ve yönetmeliklerle ilgili bilgilendirme yapıldı. Bunun sonrasında yıllık planlama yapıldı. Toplantının yıl içerisinde rutin bir şekilde yapılmasına karar verildi.
 • Şiir ve Müzik Dinletisi Fonetik İzdüşümler

  Şiir ve Müzik Dinletisi Fonetik İzdüşümler

  Tarih: 28.10.2016 Saat: 20:00 Yer: YDÜ AKKM
 • Geri Sayım Başladı ! Partiye Hazır mısın ?

  Geri Sayım Başladı ! Partiye Hazır mısın ?

  Öğrenci Dekanlığı ve Tourism Neu işbirliğinde düzenlenecek olan Cadılar Bayramı partimiz çok eğlenceli olacak! Bu eğlenceye dahil olmak isteyen öğrencilerimiz için aldığımız özel indirimli bilet haklarınızı sadece 5 TL ye, Chicken House yanına kurulacak olan standlarda ödemesini yapıp biletleri de Corner Pub yanı Tourism Neu otobüsün’den teslim alabilirsiniz. Ücretsiz otobüslerimiz 21:00’da da Yakın Doğu Üniversitesi Eğitim Sarayı önünden kalkıp, Lefkoşa Meclis Önüne gidecektir. Dönüş Saati 01.00’de olup otobüslerimiz Lefkoşa Meclis Önünden kalıp, Yakın Doğu Üniversitesi Eğitim Sarayı önüne gelecektir.

21 YIL SONRA GELEN MEZUNİYET TÖRENİ

Yakın Doğu Üniversitesi 1995 Yılında Beşparmak Dağlarında Meydana Gelen Yangın Sebebiyle Gerçekleştiremediği Mezuniyet Törenini 21 Yıl Sonra Yakın Doğu Üniversitesi Öğrenci Dekanlığı ve Yakın Doğu Üniversitesi Mezunlar Derneği İş Birliği ile Gerçekleştirdi.