Yurtlar Hakkında Sorulan Sorular

Also available in: English

Eğitim yılı ders başlama tarihinden 1 hafta önce yurtlara alınır, mezuniyet tarihinden sonraki en geç bir hafta içinde yurttan ayrılması gerekmektedir.(15 eylül-7 temmuz)
Yurtlara iki aylık geç kayıtta yurt ücretleri tam olarak alınır. İki aydan sonraki geç kayıtlarda tam ücret üzerinden %10 indirimli olarak yurt ücreti alınır.
Yurttan ayrılma halinde yurt ücretinden herhangi bir iade yapılmaz. Sadece yatırmış olduğu yurt depozit ücreti eğitim harcına aktarılır.
Yurt kayıtlarını birlikte yaptığınız takdirde oda arkadaşınızı seçme imkanınız olabilir. (kayıtlar online kayıt sistemi ile yapıldığından ötürü) Yurtlara yerleştikten sonra Yurt Müdürlüğüne dilekçe vermek suretiyle imkan ölçüsünde yardımcı olunur.
Yurt Müdürlüğüne yazılı olarak müracaat ettiğiniz takdirde eldeki imkanlar ölçüsünde talebiniz karşılanacaktır.
Yurt müdürünüze yazılı olarak müracaat ettiğiniz takdirde imkan ölçüsünde kategori farkı yurt ücretini ödemek kaydı ile yurt ve oda değişikliği yapılabilir.
Nisan ayında başlayan rezervasyon kayıtları için yurt kayıt bürosuna başvurmanız gerekmektedir.

Rezervasyon kayıtları yurt ücretinin %25 ini ödemek kaydı ile yapılır. Bakiye miktar ise kayıt dönemi sonuna kadar tamamlanmalıdır.
(kayıt dönemini geçirenler cezalı olarak kayıt yaptırabilirler, kayıt dönemi tarihleri her yıl yurtlar yönetimince belirlenir.)

Geçmiş dönemlerden bakiyesi olan öğrenciler yatırımlarını tamamlamaları gerekmektedir.

Yurda kaydolan öğrencilerin kayıtları, özürsüz olarak 15 gün devamsızlık yapmaları halinde silinir.
Yurtlara son giriş saati 24:00’da
Yurtlardan çıkış saati 06:00 da başlar
Tatil dönemlerinde sadece, eğitim programının devam ettiğine dair fakülte veya bölüm’den yazılı belge getiren kayıtlı yurt öğrencileri, planlanan yurtlarda kalabilirler. Yaz dönemi yurtlarda konaklamak ücrete tabiidir.
Yurtlarda kalan öğrenciler, odalarında yatılı misafir ağırlayamaz. Ancak öğrenci birinci dereceden akrabasını günlük ücret mukabilinde konuk evinde ağırlayabilir. (konuk evinin imkanları ölçüsünde)