Kampüs içi Lüks Yurt Daireleri

Öğrencilerine her keseya uygun Yurt imkânları sunmaya ve onların en iyi şekilde barındırılmasına Üniversitemizin en üst değerde verdiği önemin bir gereği olarak, Kampüsümüzün kuzeyinde, Akademik Lojmanlar sitesinin yanıbaşında, Başkent Lefkoşa’yı veya çevreyi kuşbakışı olarak görebilir konumda, şahane manzaralı ve öğrenci ihtiyacına azami ölçüde cevap verecek şekilde tasarlanıp döşenmiş olan dört blok halinde 1 + 1(15.,16., 17. ve 18.Bloklar), ve 15 Eylül 2014’te hizmete girmek üzere planlanmış durumda 2 + 1tipinde (19. ve 20.Bloklar) süper lüks stüdyo dairelerden oluşan öğrenci yurtları için 2014 – 2015 öğretim yılına dönük rezervasyon kabulüne başlanmıştır

Kampüs içi Lüks Yurt Daireleri

Yurt daireleri öğrenci ihtiyaçlarına azami ölçüde cevap verecek şekilde tasarlanmış ve bu düşünceden hareketle tüm dairelere ,

 • Dairede barınacak öğrenci sayısı kadar yatak
 • Öğrenci sayısı oranında Koltuk, orta masası, tv masası veya
  etajerden oluşan oturma gurubu
 • Çalışma masası,
 • Yemek masası ve sandalyeleri
 • Elbise dolabı
 • Mutfak bankoları
 • 18 btu’luk İnverter Klima
 • Buzdolabı
 • Elektrikli ocak ve fırın
 • Çamaşır makinesi
 • Kirli elbise dolabı
 • LCD televizyon
 • Türk-sat, D-Smart, Dijitürk, Hotbird ve yerli kanallar uydu alt yapısı
 • 1mbps(1024 kbps) kablolu internet bağlantısı

Döşenmiş, tüm binalar kesintisiz sıcak su sağlayan binaya özel sıcak su sistemleri (kombiler) ile donatılmıştır. İlave olarak, öğrencilerimize aile ortamındaki gibi rahat, huzurlu ve daha özgür yaşam ile sorunsuz bir ders çalışma ortamı sağlanması amacıyla güvenlik ve diğer gerekli lojistik destek ile ilgili tüm detaylar düşünülerek gerekli düzenlemeler yapılmıştır.

Ulaşım
Öğrencisine verdiği hizmetler ve sağladığı olanaklarla taraflı tarafsız herkesin takdirin kazanan Üniversitemiz Kampüsünün gün geçtikçe büyüyüp genişlemesinin doğal gereği olarak, öğrencilerimize Lüks Yurt Daireleri ile Fakülte ve bölümler arasında rahat ulaşım imkanı sağlamak üzere, ders saatleri ve şehir içi otobüs seferleri ile uyumlu olan minibüs seferleri hizmete konmuştur. İki saatte bir Lüks Yurt Daireleri önünden hareket edip belli noktalara uğrayarak Kütüphane Durağına kadar giden ve ayni güzergâhı takip ederek geri dönen minibüs seferlerinden gerek Lüks Yurt Dairelerindeki ve gerekse kampüs içindeki diğer tüm öğrencilerimiz ücretsiz olarak istifade edebilmektedirler. Minibüs seferlerinin güzergâhını, uğrak noktalarını ve saatlerini gösteren kroki aşağıdadır.

Kampüs içi Lüks Yurt Daireleri

Kriterler ve Rezervasyon Usülü
Kampüs içi Lüks Yurt Daireleri

Kriterler

 1. Lüks dairelerde, daha yüksek ücretli statüye geçme başvuruları dışında daire değişimi yapılmadığı için, iki, ve dört kişilik başvuru yapacak olan öğrencilerimizin gurup halinde başvuru yapmaları tavsiye edilmektedir.
 2. Yerleşimden sonra ilave daire arkadaşı almak idarenin bilgi ve onayına + gurup fiyat farkının yatırılmasına bağlıdır.
 3. Yapılacak ödeme sadece başvurulan daire içindir. Yerleşimden sonra ayni ödeme baz alınarak ayni statüdeki başka daireye transfer yapılmaz.
 4. Ödeme ve/veya kayıt yapıldıktan sonra ve/veya daireye yerleşildikten sonra, daireden ve/veya üniversiteden ayrılma durumlarında herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.
 5. Ödeme ve/veya kayıt yapıldıktan ve/veya daireye yerleşildikten sonra, daha düşük ücretli bir statüye geçiş başvuruları idarenin onayına tabidir, ancak, onay verilmiş olsa dahi ücret farkı iade edilmez.
 6. Yakın doğu üniversitesi öğrencisi olmayanların lüks yurt dairelerinde ikamet ve/veya sunulan imkanlardan istifade etmesi mümkün değildir. Herhangi bir nedenden dolayı
  üniversite ile ilişiği kesilenlerin dairelerdeki kaydı ilişiğinin kesildiği tarih itibarıyla silinir ve daireyi boşaltması sağlanır.
 7. Gurup sayıları ücretler bölümündeki seçeneklerden fazla olamaz.
 8. Dairenin başvuru sırasında belirtilen gurup sayısı üzerinden yerleşime açılması gurup bazında taahhüt edilen tüm ödemelerin yapılmış olmasına bağlıdır.
 9. 2 + 1 tipindeki dairelere 4 kişilik kayıt için yapılan münferit başvurulardaki kayıtlar başvuru sırasına göre ve daire içindeki odalar doldurularak yapılır. Daire içindeki bir yatak odası dolmadan diğer odaya kayıt yapılmaz, kayıt yapılmayan yatak odası ikamete açılmaz.
 10. 4 kişilik ikamete açılan 2 + 1 dairelerdeki sakin sayısı yarıya (2 kişiye) veya daha aza (1 kişiye) düşmesi durumunda daire içerisindeki bir yatak odasından diğerine kaydırma yapılarak yatak odalarından biri yerleşime kapatılır.

Rezervasyon Usulü

 1. Ön ödeme esası üzerinden daire rezervasyonu yapılabilmesi için Yurtlar
  koordinatörlüğüne veya Yurt dışındaki Üniversite temsilciliklerine
  başvurularak barınma ücretinin %25’i ile kişi başı 500 € depozit yatırılması,
  geriye kalan tüm ödemelerin 1 Eylül 2014 tarihine kadar tamamlanması
  gerekmektedir.
 2. Ön ödeme esaslı rezervasyon başvuru süresi Mayıs ayı sonunda sonra erer.
  Haziran ayı başından itibaren başvurular kesin kayıt (peşin ödeme) esası
  üzerinden işlem görür.

Ücrete Dahil Hizmetler ve Avantajlar

 1. Her daireye haftada iki gün temizlik hizmeti verilmektedir.
 2. Aylık 50 kw elektrik ücrete dahil edilmiştir. Daha fazlası barınan öğrenciler
  tarafından ödenecektir.
 3. 1 mbps kablolu internet bağlantısı ile sıcak ve soğuk su ücrete dahildir. Suyun
  ısıtılması ile ilgili herhangi bir harcama barınan öğrencilere yansıtılmaz.
 4. İlave demirbaş takviyesi talep etmemek kaydıyla Daire kiralayan öğrencilerin
  anne veya babaları ile KKTC’de öğrenci vasfı taşımayan kardeşleri kendileri ile
  birlikte ikamet edebileceklerdir
 5. Gurup halinde barınılan dairelerde gurup üyelerinin ortak kararı ile olmak ve
  4.maddeki kriterlere uygun olmak şartıyla ebeveyin veya kardeş misafir
  edilebilecek veya barındırılabilecektir
 6. Barındırılmamaları şartıyla, hemcins olsun veya olmasın diğer YDÜ öğrencilerinin
  daireleri ziyaretinde herhangi bir kısıtlama yoktur.
 7. Dairelerdeki yaşam ile ilgili olarak, çevreyi rahatsız eden ve ülke yasalarına göre
  suç teşkil eden tüm fiiller ile apartman ve/veya ülke sosyal yaşamında uyulması
  gereken etik kurallar dışında herhangi bir yasaklama veya sınırlama konmamıştır.

İlave Bilgi İçin
(0392)6802000-406 / 239 numaralı telefonlardan Yurtlar Koordinatörlüğüne veya (0392)6802050-(dahili)4100 numaralı telefondan Lojmanlar Müdürlüğüne başvurabilirsiniz.

1+1 Apart Yurt


2+1 Apart Yurt

3+1 Apart Yurt

21.Blok Apart Yurt