Spor Kulesi

Also available in: English, العربية

Spor Kulesi

Pek çok branşta sportif faaliyete ev sahipliği yapacak olan ve alternatif branşlara yönelik salon ihtiyacını karşılayacak olan Spor Kulemizi mevcut bulunan salonumuz ile birlikte hizmete açmış bulunmaktayız. Beslenme’nin yanı sıra sağlıklı yaşam için Spor vazgeçilmez olgulardan birisidir. Sağlıklı yaşam bilincinin artmasıyla spor yapan insanların sayısı her geçen gün artarken, başta obezite olmak üzere sağlık sorunlarının önüne geçmek üzere herkese spor yapmaları önerilmektedir.

Gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak, vakitlerini sağlıklı yaşam için spor yaparak geçirmelerini sağlamak, bayanların da sosyal, zinde ve sağlıklı bir yaşam sürmelerini sağlamak ve çocukların da kendilerine olan öz güvenleri ve öz değerlerini geliştirmek için spor en önemli araçtır.

En küçük ayrıntısına kadar ince eleyip sık dokuduğumuz, her yaşta spor imkanı sunan bir Spor Kulesi geliştirdik ve inşa ettik.

Bir çok spor dalı, sayısız seans gruplarının yer aldığı Spor Kulesi’nde yaş gruplarına özel dans eğitimleri verilmektedir. İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine kendi yaş grupları ile kendi yaş gruplarına özel aletlerle spor yapabilme olanağı sağlayacak özel odalarla birlikte özel seanslar bulunmaktadır. Spor branşları yanında sporcu beslenmesi ve ürünleri ile diyetisyen hizmeti eşliğinde Çocuklar ve Bayanlara Özel Bölümler ile uygun hizmet verilmektedir.

Spor Kulesi’nde özel gereksinimli bireyler de unutulmadı. Özel gereksinimli bireyler kendileri için özel olarak hazırlanan programlarla uzman eğitmenler tarafından spor yapabilme olanağına sahip olmaktadırlar.

Öncelikle her yaşta ve her branşta sporu desteklemek ve yaygınlaştırmak için çalıştığımızı belirtmek isteriz. Bunun için de çocuklardan, yetişkinlere ve özel gereksinimli bireylerimize kadar yapılanmamızı en ince ayrıntısına kadar düşündük.

Yakın Doğu Üniversitesi Tam Donanımlı Spor Kulesi’nin tamamı yaklaşık 5600 m2 kapalı alan içerisindedir.

Spor Kulesi’nde bulunan Sağlık Birimi sayesinde sağlıklı yaşam egzersiz konusunda uzmanlaşmış eğitmenlerle, sağlıklı bir çalışma ortamı sağlanır. Eğitmenlerce kişilerin ihtiyaçlarına göre hazırlanmış programların uygulandığı Merkez’de, hemşirelerden oluşan bir sağlık ekibi görev yapar. Diyetisyenimizin de yer aldığı, Terapi merkezinde sunulacak olan hizmetler, spor yaparken daha kısa bir sürede istenilen hedefe ulaşmayı amaçlamaktadır. Son teknolojik cihazların yer alacağı merkezde, Vücut Analiz Cihazı (Inbody), Cryo Terapi (Soğuk Lipoliz Cihazı), Ozon Sauna (Sıcak Hava Terapisi), Body Shape (Kan Dolaşım Sistemini Hızlandırma), X Body (Elektriksel Kas Uyarım Cihazı) ve Zero Runner (Eklemlere Sıfır Baskı Koşu Bandı) ile hizmet sunmaktayız.

Ayrıca, Spor Kulesin’deki Sporcu Sağlık Laboratuvarı’nda (Performans Laboratuvarı) kişiye özgü fiziksel uygunluk testleri, performans kontrolu ve takip testleri yapılır.

Spor kulesinde; Pilates, İndoor Cycling, Trx, Total Body Work Out, Functional Balance Training (Step Aerobik), Zumba, Cimnastik, Brazilian Jiu Jitsu, Boks, Kick Boks, MMA, Kangoo Jumps, X Body gibi grup egzersiz programları ve salon dışında da doğa yürüyüşü, plaj yürüyüşü, bisiklet gezileri ve yat gezileri yapılmaktadır. Bütün bu aktivitelerden okul öğrencileri ve personeli yararlandığı gibi, halkımız da yararlanabiliyor.

Acil vakalarda, hastalar tam donanımlı ambulans ile derhal Yakın Doğu Hastahanesi’ne sevkedilir.

Tesisten Nasıl Yararlanabiliriz?
Tesisten yararlanabilmek için, Spor Kulesinden bir sağlık belgesi alınması gerekmektedir. Sağlık Belgesi, Sağlık Biriminde yapılacak kontrol ve muayene ile Performans Laboratuvarı’nda gerçekleştirilecek fiziksel uygunluk testlerinin bilimsel değerlendirilmesi ışığında verilmektedir.

Tanıtım Broşürü

İletişim
Tel : +90 (392) 680 20 80 – ( Dahili: 5771)
+90 (392) 223 64 64 – ( Dahili: 5323 )