Kampüs İçi Lojmanlar

Sitemiz, Üniversite kampüsü dahilinde, kampüsü ve başkent Lefkoşa’yı kuşbakışı gören bir konumdaki toplam 12 blokluk binalar topluluğundan oluşmaktadır. Bloklardan 1 adedinde 3 + 1, 4 adedinde 2 + 1, 7 adedinde ise 1 + 1 daireler mevcuttur. Her dairede,Kampüs dahili görüşmelere ve dıştan aranmalara açık ücretsiz telefon bağlantısı, çok kanallı kapalı devre televizyon yayını, Dijitürk uydu bağlantı sistemi, Merkezi ısıtma sistemi, herzaman için sıcak su mevcuttur. Binalar en son teknoloji kullanılarak sıcak ve soğuğa karşı tam izolasyonlu olarak İnşa edilmiştir. Sitemiz ayrıca Kampüs genelini içine alan Kablosuz internet ağının kapsama alanı dahilindedir

Daireler
2 + 1 dairelerde antre, mutfak/istirahat salonu, 2 yatak odası, banyo-tuvalet ve kiler odaları ile balkon, 1 + 1 dairelerde Antre, Mutfak/salon, yatak ve banyo/tuvalet odaları, 3 + 1 dairelerde ise Antre, 3 yatak odası, mutfak/salon ve banyo / tuvalet odaları mevcuttur
Dairelerdeki tüm yatak odaları, ahşap karyola, yatak, çalışma masası, komodin ve elbise dolabı ile ; Mutfak/istirahat salonu oturma gurubu, sehpa, televizyon, ve telefon; mutfak bölümü ise gazlı ocak, elektrikli fırın , buzdolabı, yemek masa ve sandalyeleri ile donatılmıştır.

Kampüs İçi Lojmanlar

Oyun Alanı
Sitemizin küçük sakinlerinin faydalanabilmeleri için Site önündeki ağaçlık alan içerisine oyun alanı kurulmuştur. Alanın, büyüklerin de istifade edibileceği genel dinlenme Parkı haline getirilmesine yönelik çalışmalar devam etmektedir.

Kampüs İçi Lojmanlar

Araç Park Yerleri
Sitemizin etrafını çepecevre sarar şekilde ve site sakinlerinin kullanımına ayrılmış olan 130 araçlık araba park yeri bulunmaktadır.

Kampüs İçi Lojmanlar

Ulaşım
08.00 –21.00 saatleri arasında Kampüsümüzden Lefkoşa’ya her saat başı düzenli olarak ücretsiz otobüs servisleri mevcuttur. Otobüslerimiz tüm durak yerlerine uğradıktan sonra Lefkoşa’ya gidip dönerler. Servislerin saatleri ile şehir içerisindeki güzergâhlarını gösteren duyurular binalarımızın ilan tahtalarında mevcuttur.
Sakinlerimizin servislerden yararlanabilecekleri ana durak, binalarımıza 5 dakikalık yürüyüş mesafesinde, 8. yurt binası önündedir.
İdaremizle Ulaşım Müdürlüğümüz işbirliği sonucu, okul çağındaki sakinlerimizi Üniversite Öncesi Eğitim Kurumlarımıza (YDÜ koleji, ilkokulu, okul öncesi) götürüp getiren okul otobüs servisleri ile çalışanlarımızın Hastane ve kampüs içerisine ulaşımınını sağlayan personel servisleri ücretsiz olarak Sitemizle Kampüs içi arasında düzenli olarak sefer yapmakta, yurt dışına seyahat edecek olan sakinlerimize isteğe bağlı olarak ücretsiz Hava Limanı ulaşımı sağlanmaktadır.

Kampüs İçi Lojmanlar

Tüm bu ulaşım imkanları yanında site sakinlerimizin site – kampüs arasında günümüze özel araçlarıyla gerçekleştirdikleri çağdaş ve çevre dostu ulaşım, sunduğu seyrine doyulmaz görüntülerle, şehir içlerindeki trafik karmaşasının bunaltıcı baskısına nispet yaparcasına uzaktan gülümseyerek göz kırpmaktadır.

Kampüs İçi Lojmanlar

Temizlik
Binalarımızdaki genel kullanım alanları site idaresine bağlı temizlik elemanları tarafından hergün temizlenip dezenfekte edilmektedir. İdaremiz, isteğe bağlı olarak, cüzi bir aylık katkı payı (150 TL) karşılığında sakinlerimize, haftada iki defa standart temizlik ile ayda bir defa köklü temizlik hizmeti sunmaktadır. Sıcak iklim kuşağında yaşıyor olmamız ve buna bağlı olarak, sitemiz gibi toplu yaşam yerlerinin herzaman salgın hastalık ve/veya haşere istilası tehdidi altında olmasına karşın, dairesini kendisi temizleyen sakinlerimizin, odalarda ve özellikle mutfak ve banyo/tuvalette dezenfektan içeren temizlik ürünleri kullanılmasına, ayrıca, oda temizliği yapılırken süpürüntüleri koridorlara bırakılmamasına, çöplerin binalarımızın yanında belli yerlere konan çöp konteynerlerine atılmasına ve koridorda veya kapı önlerinde bırakılmamasına gerekli hasssiyeti göstererek çağdaş bir yaşam ortamı sunma çabalarımıza sağladıkları takdire şayan katkıyı burada belirtmeden geçemeyeceğiz..

Kampüs İçi Lojmanlar

Tüketim Giderleri
Dairelerimizdeki ocaklarla, her binanın terasındaki ısıtma ve sıcak su sistemlerinin gazı, merkezi LPG sisteminden verilmektedir. Dolayısıyla sakinlerimiz gaz eksilme veya gaz tüpü götürüp getirme gibi sorun yaşamazlar. Her dairenin gaz ve elektrik sayacı mevcuttur.
Ayrıca her binanın terasındaki sistemlerin harcadığı gazı ölçen sayaçlar takılmıştır.
Sakinlerimiz, Dairelerine özel sayaçların gösterdiği tüketim değerlerine ilave olarak, sistemlerin harcadığı gaz miktarını ölçen sayaç değerinin iskan edilmiş dairelere usülüne göre bölünmesinden oluşan değerler üzerinden tüketim harcamalarına katkı payı öderler. Çok daha fazla olan harcama bedellerinin geriye kalanı İdaremiz tarafından karşılanır.
Tüketim katkı payı miktarları her ayın 16’sında belirlenir, 20’si ile 25’i arasında da kişiye özel bilgi formu ile tüm sakinlerimiz bilgilendirilir.
Sakinlerimiz katkı payı tutarlarını YDÜ Bankası şubelerine kendileri ödeyebileceği gibi, İdaremiz kanalıyla YDÜ Bankasını bilgilendirerek tutarların maaşlarından otomatik olarak kesilmesini sağlayabilirler.

Kampüs İçi Lojmanlar

Elektrik Enerjisi ve Dairelerin Elektrik Donanımı
Ülkemiz genelinde olduğu gibi sitemizdeki elektrik akımı da 240 volt 50 Hz’dir. Elektrikli alet alırken standardına dikkat edilmesi gerekir.
Odalarda döşenmiş olan elektrik terminalleri (prizler), Türkiye ve diğer birçok ülkelere göre farklı standarttadır. Bu nedenle:
Ekipmanların fişinin üçlü olmasına dikkat edilmeli, değilse üçlü fişle değiştirilmelidir
İkili fişlerle odalardaki prizlerden elektrik akımı almak veya almaya çalışmak tehlikelidir. Bu durumda toprak hattı çalışmayacağı için güvenlik tam olarak sağlanamaz. Ayrıca standart uyuşmazlığı nedeniyle fiş ile priz arasında tam temas sağlanamayacağı için akım atlama yaparak ısınır. Prizlerde ve fişlerde yanmaya ve hasara veya cihazlarda arızaya yol açar. Her iki durumda da maddi kayıp meydana gelir.
Fazla akım çekmeyen (şarj aleti, v.b.)cihazlarda uygun adaptör kullanılabilir. Ancak aşırı akım çeken cihazlarda, (elektrikli soba, ütü, elektrikli su ısıtıcısı, çamaşır/bulaşık makinesi v.b.) adaptör kullanmaktan kaçınılmalıdır.