İç Hizmetler Müdürlüğü

Görevleri

  • Yakın Doğu Üniversitesi’ ne ait bina ve tesislerin temizliğini yapmak,
  • Kampüs alanı, çevre temizliğini yapmak,
  • Bina ve tesislerde meydana gelebilecek küçük arızaların tamiratını yapmak,
  • Bina ve tesislerin periyodik ilaçlamalarını yapmak ve takip etmek. Bu nedenle sağlık kuruluşları ile koordinasyon sağlamak,
  • Törenlerde tören alanlarının düzenlenmesine katkıda bulunmak. (Sandalye, oturma düzeni, bayrak asma, süsleme, v.s.)

Çalışma Esasları
Bu hizmetler yürütülürken, sağlık ve hijyenik bir ortam hazırlamak, öğrenci, Akademik ve İdari Personelin daha sağlıklı bir şekilde yaşam sürdürebilmesi için gerekenleri en iyi şekilde yerine getirmek, çalışma esaslarının başında gelmektedir.

İç Hizmetler Müdürlüğü 2006-2007 eğitim yılında personel ve kadrolarında yeniden yapılanmasını gerçekleştirmiş olan ve günden güne büyüyen Yakın Doğu Üniversitesi ailesinin bir parçası olarak daha etkin ve kaliteli hizmet vermeyi çalışma esası olarak benimsemiştir.

Temizlik hizmetleri kesintisiz olarak sağlıklı ve hijyen bir ortam hazırlamak esası üzerine yürütülmektedir.

İç Hizmetler Müdürlüğü Üniversite kampusunun iç ve dış mekan temizliği, taşıma, organizasyon gibi hizmetlerin sağlıklı, kaliteli ve hızlı gerçekleştirilmesi; araç ve yaya yollarının temizliği, çöp toplama hizmetleri ile kış döneminde yağmur sularının tahliyesi ile mücadele işlerinin sağlıklı, güvenli bir şekilde yerine getirilmesinden sorumludur.

İç Hizmetler Müdürlüğü’nün tüm bu faaliyetlerin yürütülmesindeki ana amacı, sürekli gelişim, teknoloji ve sektör yeniliklerin takibi ve bilgi artırımı yoluyla hizmetlerin daha kaliteli, daha verimli, daha etkin ve daha ekonomik yapılmasını sağlamaktır.

İdari Kadro

İç Hizmetler Müdürü
Tel: +90 (392) 444 0 YDU / 303
Faks: +90 (392) 223 66 28
E-posta:

Müdür Yardımcısı
Tel: +90 (392) 444 0 YDU / 303
Faks: +90 (392) 223 66 28
E-posta:

Sekreter
Tel: +90 (392) 444 0 YDU / 303
Faks: +90 (392) 223 66 28
E-posta:

Çamaşırhane Hizmeti
Çamaşırhanemiz haftanın 7 günü 08.00-21.00 saatleri arasında öğrencilere nezih ve seviyeli bir ortamda çamaşır-yıkama-kurutma ve ütü hizmeti (Konukevi altında) vermektedir. Öğrenciler çamaşırlarını kendileri yıkamaktadır. Çamaşırhanede kantin, kafeterya hizmeti verilmektedir. Ayrıca Yakın Doğu Üniversitesi kampusunda kuru temizleme hizmeti de verilmektedir.