Sürdürülebilir Turizm Çalıştayı

Center of Excellence Turizm Araştırma Merkezi (TARME) Turizm ve Otel İşletmeciliği Y.O ve Büyükkonuk Belediyesi İşbirliği ile “Sürdürülebir Turizm Çalıştayı”

Yakın Doğu Üniversitesi ( Near East Nicosia Cyprus) Center of Excelence çatısı altında faaliyet gösteren Turizm Araştırma Merkezi (TARME) , Turizm ve Otel İşletmeciliği Y.O ve Büyükkonuk Belediyesi işbirliği ile 6-7 Aralık 2013 tarihlerinde sürdürülebilir turizm konulu çalıştay gerçekleştirilmiştir.

Çalıştay kapsamında Turizm Araştırma Merkezi Başkanı ve Turizm ve Otel İşletmeciliği Y.O. Müdürü Prof.Dr. Tülen Saner, organizasyon koordinatörleri Turizm ve Otel İşletmeciliği Meslek Yüksek Okul müdür yardımcısı Doç. Dr. Nesrin M. BAHÇELERLİ ve Esen Sucuoğlu başkanlığında ve Büyükkonuk Belediye Başkanı Sezai Sezen’in katkılarıyla Turizm ve Otel İşletmeciliği Y.O öğrencileri ve Büyükkonuk halkı biraraya gelerek köyde yaşamını sürdüren halkın sürdürülebilir turizm konusundaki farkındalığını belirlemek üzere bir çalışma yapmıştır.

Sürdürülebilir Turizm Çalıştayı

Çalıştay kapsamında oturum başkanlığını Turizm Araştırma Merkezi Başkanı ve Turizm ve Otel İşletmeciliği Y.O. Müdürü Prof.Dr. Tülen Saner’in yaptığı, Karpaz Bölgesindeki Agro-Eko Turizmin dünü ve bugünü konulu seminer Zekai Altan tarafından sunulmuştur.