Fuarlar

ITB Berlin

Yakın Doğu Üniversitesi (Near East Unıversity) Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksek Okulu Kurucu Rektör Dr. Suat İ. Günsel’in destekleriyle bir ilke daha imza atarak Yakın Doğu Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksek Okulu öğrencileri Almanya’nın başkenti Berlin’de düzenlenen ve dünyanın en önemli turizm ve seyahat fuarları arasında yer alanITB Berlin fuarına katıldı.

Yakın Doğu Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksek Okulu öğrencilerinin katıldığı ITB Berlin fuarı 187 ülke, 10 bin 644 katılımcı, 113 bin turizm profeyoneli ile dünyanın en fazla ziyaret edilen turizm fuarıdır. Yakın Doğu Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksek Okul müdürü Prof.Dr.Tülen Saner, öğretim görevlileri ve öğrenciler fuarın birinci gününü olan ve sadece turizm profesyönellerinin ziyaretine açık olan ilk günde fuarı ziyaret ettiler.

Dünyanın her yerinden gelen tur operatörlerinin çalışma sistemlerini gözlemleme fırsatını yakalayan Yakın Doğu Üniversitesi Turizm öğrencileri ayrıca turizm sektöründe şirketler arası yapılan işbirliği anlaşmaları ve pazarlıklarına şahit oludular. Fuar süresince turizmin en son trendleri ve problemleri konusunda düzenlenen seminerlere katılan Yakın Doğu Üniversitesi öğrencileri dünya turiziminde gelinen son aşama konusunda geniş bilgi sahibi olmuşlarıdır.

Yakın Doğu Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksek Okulu öğrencileri tarafından ITB Berlin fuarına yapılan üç günlük ziyaret esnasında Yakın Doğu Üniversitesi öğrencilerinin akademik çalışmalar vasıtası ile üniversite ortamında elde etmiş oldukları bilgilerini profesyonel bir ortamda deneyimleme fırsatı buldular. Bu tür fuarlar geleceğin turizm sektörünün yöneticileri olan öğrencilerin vizyon kazanması ve ileriye yönelik yaratıcı fikirler elde etmesi, genelde dünya, özelde Kıbrıs turizm sektörüne katkı koymak amacı ile büyük bir önem taşımaktadır.

World Travel Market (WTM 2013)

Dünya’nın 2. büyük turizm fuarı olarak kabul edilen WTM (World Travel Market), Excel Fuar Merkezi’nde dünya turizm sektörü’nün önde gelen temsilcilerini ağırladı. Yakın Doğu Üniversitesi 4-7 Kasım 2013 tarihlerinde düzenlenen WTM’e, Turizm Araştırma Merkezi Başkanı ve Turizm ve Otel İşletmeciliği Y.O. müdürü Prof. Dr. Tülen Saner, öğrencileri ve öğretim görevlilerinden oluşan bir grup ile katıldı.
Fuarlar

WTM fuarına katılan öğrenciler WTM ve UNWTO’ın (Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü) düzenlediği Turizm Bakanları zirvesine ve ayrıca fuar süresi boyunca sektörün önde gelen temsilcilerinin seminerlerine katılma şansını yakaladılar. Böylesi bir tecrübenin geleceğin turizimcileri olan Yakın Doğu Üniversitesi ( Near East Nicosia Cyprus) Turizm ve Otel İşletmeciliği Y.O öğrencilerinin yaratılıcıklarını geliştirebilmeleri ve vizyon kazanmaları açısından çok önemli fırsat yakalamışlardır.
Fuarlar

EMITT

Dünya’nın 5. büyük turizm fuarı konumunda olan EMIT, 22-25 Ocak 2015 tarihlerinde TUYAP – Beylikdüzü‘nde yer aldı. Fuara Yakın Doğu Üniversitesi (Near East Nicosia Cyprus) Turizm Araştırma Merkezi Başkanı ve Turizm ve Otel İşletmeciliği Y.O. müdürü Prof.Dr. Tülen Saner, öğretim görevlileri ve öğrencilerinden oluşan bir grup katıldı.

Bu yıl 19. kez, TC. Kültür ve Turizm Bakanlığımızın desteği, TUROFED-Türkiye Otelciler Federasyonu, TYD- Turizm Yatırımıları Derneği ortaklığı, THY- A.O. sponsorluğunda ve EKIN- ITE Group tarafından organize edilen EMITT fuarında, yeni bir katılımcı ve ziyaretçi rekoru kırırılarak, 71 ülke ve 4.550 katılımcı kurum, kuruluş ve beldeyle coşkulu bir katılıma sahne oldu. Türkiye ve dünya genelinde 64.350 profesyonel turizmciyi ağırlayan EMITT Fuarı,77.750 tatilcinin de katılımıyla toplam 142.100 kişi tarafından ziyaret edildi.

Bu yıl yine yoğun katılıma sahip olan EMIT fuarına turizm öğrencilerinin katılımları çok önemli bir tecrübe olmuştur. Böylesi bir tecrübenin geleceğin turizimcileri olan Yakın Doğu Üniversitesi (Near East Nicosia Cyprus) Turizm ve Otel İşletmeciliği Y.O öğrencilerinin vizyon kazanmları, yaratılıcıklarını geliştirebilmeleri açısından önem taşımaktadır.