Sağlık Bilimleri Yüksekokulu

Also available in: English, Русский

Sağlık alanında dünya standartlarında eğitim-öğretim ve araştırma faaliyetleri yürüten Yakın Doğu Üniversitesi’nde 2018/2019 Akademik yılında öğretime başlayacak olan Sağlık Bilimleri Yüksekokulumuz, insan yaşamında doğum öncesinden başlayarak doğum ve çocuk gelişimi; sağlıklı beslenme yanında hastalık hallerinde tedaviyi başarıya ulaştıran bakım hizmetleri ve destekleyici tedavi alanlarında insan sağlığını koruyup geliştirerek yaşam kalitesini arttıracak üstün bilgi, beceri ve deneyimle donatılmış sağlık profesyonelleri yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Kıbrıs’ın en büyük üniversitesi olan Yakın Doğu Üniversitesi’nde sağlık alanındaki uluslararası deneyimli akademisyen kadrosu ile; Sağlık Bilimleri Yüksekokulumuz, ebelik, çocuk gelişimi, hemşirelik, fizyoterapi ve rehabilitasyon ve odyoloji bölümlerinde üstün mesleki bilgi ile donatılmış, hasta ve hasta yakınları başta olmak üzere tüm sağlık mensuplarıyla iletişim becerileri ve sosyal sorumluluk bilinçleri gelişmiş, alanlarında uzman genç sağlıkçılar yetiştirecektir. Öğrencilerimize 4 yıllık lisans eğitimleri süresince interaktif eğitim uygulamaları ile kendilerini geliştirmeleri yanında Uluslararası saygın kuruluşlardan mükemmeliyet ödülleri alan Kıbrıs’ın en büyük ve en donanımlı hastanesi olan Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesinde teorik ve pratik bilgilerini uygulama fırsatları da sunulacaktır. Böylece, lisans eğitimleri kapsamında edindikleri bilgi beceri ve deneyimler ile mezuniyet sonrasında profesyonel yaşama ilk adımlarını özgüvenle atmaları ve iş yaşamları boyunca YDÜ’de aldıkları bu ayrıcalıklı üstün eğitim ile fark ve farkındalık yaratmaları mümkün olacaktır.

Günümüzde tüm dünyada giderek daha da yaygınlaşan tamamlayıcı ve destekleyici tedavi ve uygulamalar ile ilgili derslerin de verileceği YDÜ Sağlık Bilimleri Yüksekokulu’nda yakın bir gelecekte çift dal / yan dal diploması da verilebilecek tamamlayıcı ve destekleyici uygulamalar ile ilgili yeni bölümler de açılacaktır. Eğitim dili Türkçe olan Yüksekokulumuzda, öğrencilerimizin kendi ilgi alanlarına göre çeşitli seçimlik dersler alarak kendilerini geliştirmeleri ve yenilikçi projeler üretmeleri, takım çalışmaları ile projelerini gerçekleştirmeleri desteklenecektir.

Uluslarararası değerlendirme kuruluşlarınca dünyanın en güvenli ülkelerinden biri olduğu ilan edilen Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde dünya standartlarında eğitim almanın ayrıcalığını yaşamanız, huzur ve güven ortamında öğrencilik anıları biriktirmeniz için sizleri Yakın Doğu Üniversitesi ‘ne bekliyoruz.

Sağlık Bilimleri Yüksekokulumuzu tercih ederek, YDÜ Kampüsünde dünya standartlarında alacağı eğitim-öğretim ile geleceğin başarılı sağlıkçıları arasında yer alacak sevgili öğrencilerimizi şimdiden kutluyorum. Sizleri geleceğe en iyi şekilde hazırlayacak olmanın coşkusu ve Yakın Doğu Üniversiteli olmanın gururu ile kucaklıyorum.

Prof. Dr. H. Filiz MERİÇLİ
Sağlık Bilimleri Yüksekokulu Müdürü