Ceyda BARKIN

Also available in: English

Ceyda Barkın 10 Mayıs 1981’de, Lefkoşa, Kıbrıs’da devlet çalışanı anne ve babanın çocukları olarak dünyaya geldi. 1992’de Lefkoşa’da bulunan Şehit Tuncer Ilkokulu’ndan mezun oldu. Orta ve lise eğitimini yine Lefkoşa’da bulunan Türk Maarif Koleji’nde 1998’de tamamladı. 2000 yılında ise Magosa’da yer alan Doğu Akdeniz Üniversitesi, Fen ve Edebiyat Fakültesi’nden burs kazanarak burada İngiliz Edebiyatı ve İnsani Bilimler bölümünde eğitim görmeye hak kazandı. 2004 yılında ise yüksek şeref listesinde yer alarak lisans eğitimini tamamladı. Ayrıca Amerika’nın Washigton eyaletinde Leadership and Community Service adlı akademik programa katılarak 1 ay Amerika’da kaldı. 2005 yılında Yakın Doğu Üniversitesi, Eğitim Bilimleri Bölümü Orta Öğretim Alan Öğretmenliği’nden mezun olarak yüksek lisansını tamamladı.

Ayni yıl Yakın Doğu Üniversitesi’nde çalışmaya başladı. Hazırlık Okulu’na katılmadan once bir dönem boyunca Eğitim Bilimleri Bölümü’nde uzman olarak hizmet verdi.

2005 yılından itibaren Yakın Doğu Üniversitesi Hazırlık Okulu’nun bir üyesi olarak çalışmakta ve İngilizce Öğretmenliği yapmaktadır. 2005-2011 tarihleri arasında alanında birçok seminerlere katılmıştır. Bunlar arasında yazı yazma teknikleri, sınıf yönetimi, hafıza, kelime öğretme, vucut dili ve müzikle eğitim gibi konular yer almaktadır.

Sivil ve sosyal alanlarda, hayvan haklarını koruma gibi konularda aktif olarak hizmet vermektedir.
İlgi alanları arasında kitap okuma, belgesel izleme ve kadın çalışmaları araştırmaları yapmak başta gelmektedir.