Mezunlarımız

Also available in: English

Mehmet Onur EKMEN

22 yaşındayım. Üniversitemizin 2010 yılı Turizm ve Otel İsletmeciliği Bölümü mezunlarındanım. Kıymetli hocalarımın doktrinleri sayesinde bugün Birlesik Devletler’in Arizona eyaletinde, Tucson şehrinde kurulu dünyanın sayılı prestijli otellerinden Canyon Ranch’de Yiyecek&İçecek operasyonları üzerine maaşli staj (internship) yapmaktayım. Parçası oldugum kurumun Saglıklı Yaşam, Spa, Ekoturizm konseptine sahip, Birlesik Amerika’nın ve de dünyanın sayılı zenginlerini agırladıgını, onlara cep telefonu (radyasyon yayicılar), sigara, alkol, görüntü, gürültü ve ses kirliliginden arınmış ender bir ortam sunduğunu, yalnızca organik et, sebze meyve ve diğer muhtelif gıda ürünlerinin servis edildiğini, özellikle bu haliyle fevkalade çekici olduğunu belirtmek isterim. Üniversitede almış olduğum 46 ayrı dersin, uygulama yüzdelikleri değişse de, her birinin bugün elit misafirlerimizden ana restoranda en fazla övgü alan garson olmamda payı fevkalade büyüktür. Sonsuz teşekkürlerimi başta Sn. Tülen Saner olmak üzere tüm öğretim görevlisi büyüklerime iletmeyi bir borç bilirim.

Üniversite yıllarında zor zamanlar geçirmiş olsam da, çevremdekilerin bana duydukları inançla ayakta kaldım. Öğrendiğim en önemli şeyse değişimin kendi içimde başladığıydı. 2 katlı Yuksek Okul binamıza bakarken bir gökdelen gördüğümü söylemiştim..

Bu sözümü unutmayın, sizler hele ki şu süreçte üniversitemizin değişen ve gelişen yüzüne muvaffak oluyorsunuz, şanslısınız! Hocaların ürettiği her bir kelimeyi, kitapların her bir sayfasını çevirirseniz sizlere birseyler katacaktır. Önemseyin! Kendinizi, sizi çevreleyen ortamı, öğretilenleri, geleceğinizi önemseyin.. O takdirde başarı kaçınılmaz olacaktır. Emin ellerde olduğunuza inanarak noktalarken yazımı, sizlere sayısız başarı, mutluluk ve huzur dileklerimi iletiyorum.

————————————————————————————————————————————

Burak SÜMER

Ben Burak Sümer, Yakın Doğu Üniversitesi, Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksek Okulu’ndan 2010 yılında mezuniyetimin ardından, bugün Erdoba Evleri’nde müdürlük görevimin yanında MARDİN İLİ’nin TURİZM VE OTELCİLER DERNEĞİ’nde başkanlık görevimi devam ettiriyorum. Yüksek Okulu’muzda aldığım kaliteli egitimle birlikte, bize sunulmuş olunan kariyer imkanlarıyla sektörle olan iş bağlantımız henüz öğrencilik yıllarımızda başlamıştı. Tam bu noktada Yakın Doğu Üniversitesi öğrencisi olma ayrıcalığını akademik tecrübemizi sektörde pekiştirirken çok daha net algıladık.

Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksek Okulu’muzun deneyimli ve kaliteli akademik kadrosu bizlere profesyonel yaşantımızda doğru kararlar verebilmenin yanında, rekabet avantajımızı artırabilmemiz yönünde çok önemli katkılar sağlamıştır. Bu vesile ile tüm hocalarımıza tekrar teşekkürü bir borç bilirim. Şu anda Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksek Okulu`nda öğrenim görmekte olan arkadaşlarıma başarılar dilerken kaliteli eğitim için en doğru tercihi yaptıklarından dolayı herkesi tebrik ederim.

————————————————————————————————————————————

Çağdaş UÇANER

Ben Çağdaş Uçaner. 2010 yılında mezun olduğum Yakın Doğu Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksek Okulu’nda almış olduğum kaliteli yabancı dildeki eğitim bugün kendi işletmemiz olan Uçaner Turizm’de direktör olarak görev yapabilmem ve yurtdışı operasyonlarının üstesinden sorunsuz gelebilmem için bana gerekli altyapıyı sağlamıştır.

Henüz öğrencilik yıllarımızda gerek yaz stajları ve gerekse Yüksek Okulumuzun bize sunmuş olduğu kariyer imkanlarıyla akademik tecrübemiz pekişmiş ve profesyonel yaşantımızda başarının kapılarını aralamamıza yardımcı olmuştur. Bu başarıyı borçlu olduğumuz tüm eğitmenlerimize teşekkür ederim. Yakın Doğu Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciligi Yüksek Okulu`nda halen öğrenim görmekte olan tüm meslektaşlarıma başarılar dilerim. Yakın Doğu Üniveristesi mezunu olmanın bir ayrıcalık olduğunu belirtmek isterim.

————————————————————————————————————————————

HİLAL GÖÇMEZ TÜFEKÇİ

Ben, 2008 Akademik Yılı Yakın Doğu Üniversitesi, Turizm ve Otel İşletmeciligi Yüksek Okulu mezunlarından Hilal Göçmez TÜFEKÇİ. Yakın Doğu Üniversitesi`nden mezun olmak bana sektörde iş imkanı sağlamakla birlikte rekabet avantajımın artmasına neden oldu ve bugün Borajet Havayolları Maliyet Kontrol Departmanında Maliyet Kontrol Şefi olarak çalışıyorum. Aldığım kaliteli eğitim kısa sürede sektörde başarımın artmasına neden oldu. Bizleri bu denli güzel eğiten ve başarılarımızın mimarları olan çok değerli hocalarıma bir kez daha teşekkür ederim. Yakın Doğu Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciligi Yüksek Okulu`nda halen öğrenim gören arkadaşlarıma başarılar dilerken, gelecekteki kariyerleri için yaptıkları bu tercihten dolayı hepsini kutluyorum.

————————————————————————————————————————————

L.Nazlı SAK

Ben 2010 akademik yılı Yakın Doğu Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksek Okulu mezunlarından L.Nazlı SAK.

Yüksek Okulumuzda eğitim gördüğümüz yıllarda gerek yaz stajları gerekse Yüksek Okulumuzun bizlere sunduğu imkânlarla sektörle olan iş bağlantımız henüz öğrencilik yıllarımızda başlamıştı. Bu imkânların şüphesiz en önemlilerinden biri sektörün duayenlerini kariyer günlerine davet etmek, yani iş fırsatlarını ayaklarımıza getirmek olmuştu.

Yakın Doğu Üniversitesi`nden mezun olmak bana bu kariyer günlerinden birinde sektörde iş imkânı sağlamakla birlikte rekabet avantajımın artmasına neden oldu. Aldığımız yabancı dildeki yüksek kalitedeki eğitim bana kısa zamanda fark yaratma ve yükselme fırsatı sağladı. Bugün Golden Tulip Nicosia Hotel & Casino’da Satış Müdürü olarak çalışmaktayım.

Yakın Doğu Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksek Okulu`nda halen öğrenim görmekte olan arkadaşlarıma başarılar dilerken, tercihte bulunacak arkadaşlarımı da kaliteli eğitimi tercih edecekleri için şimdiden tebrik ederim. Yakın Doğu Üniversitesi mezunu olma ayrıcalığını hepinizin yaşamasını ümit ederim.

————————————————————————————————————————————

Sevcan GÖKSULAR

Ben 2010 Akademik Yılı Yakın Doğu Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksek Okulu mezunlarından SEVCAN GÖKSULAR. Üniversite eğitimimin ilk yılında staj yapma imkanı bularak turizm dünyasına girdim. Almış olduğum kaliteli eğitim ve deneyimli eğitmenlerimin yol göstermesiyle üniversite yaşamım boyunca çok fazla deneyim elde etme fırsatı buldum. Mezuniyetimden sonra şu an Ceremi Travel’de biletleme ve otel rezervasyonu sorumlusu olarak çalışmaktayım. Yakın Doğu Üniversitesi’nde aldığım eğitim ve edindiğim tecrübeler sayesinde hiç zorlanmadan turizm sektöründe kendime yer edindim. Üniversiteden aldığım yüksek kaliteli eğitim sayesinde profesyonel yaşamda rekabet ortamındaki rakiplerimi geride bırakmayı başardım. Yakın Doğu Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksek Okulu’nda halen öğrenim gören ve tercihte bulunan ya da bulunacak olan meslektaşlarıma başarılar diler, takım çalısması gerektiren turizm sektöründe sizleri takım arkadaşım olarak görmeyi ümit ederim.

————————————————————————————————————————————

Gökçe TUŞUNEL

Ben 2008 yılında Yakın Doğu Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksek Okulu mezunlarından Gökçe Tuşunel. Yüksek Okulu’muzda eğitim gördüğüm yıllarda gerek yaz stajları, gerekse okulumuzun bizlere sunmuş olduğu kariyer günleri imkanlarıyla sektörle olan iş bağlantımız oluşmuş ve sektörü tanıma imkanına henüz öğrencilik yıllarımızda sahip olmuştuk. Yakın Doğu Üniversitesi `nden mezun olmak bana sektörde iş imkanı sağlarken iş dünyasındaki rekabet avantajımın artmasına neden oldu. Bunu Yüksek Okulu’muzun deneyimli ve kaliteli öğretim kadrosuna borçluyum. Öncelikle Sheraton İstanbul Maslak’ta Misafir İlişkileri Süpervizörü olarak işe başladım, Yakın Doğu Üniversite’sinde edindiğim bilgi birikimim ve donanımımın çok beğenilmesi ve takdir görmesiyle, bugün Teknomar Denizcilik ve Deniz Araçları İşletmeciliği’nin Türkiye’de ilk ve tek olan Deniz Taksi Projesinde Müşteri İlişkileri Müdürlüğü yapmaktayım. Yakın Doğu ÜniversitesiTurizm ve Otel İşletmeciliği Yüksek Okulu`nda halen öğrenim görmekte olan meslektaşlarıma akademik hayatlarında başarılar dilerken, tercihte bulunacak arkadaşlarımı şimdiden tebrik eder,Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümünü Yakın Doğu Üniversitesi’nde okumanın alacakları en doğru kararlardan biri olduğunu belirtmek isterim.

————————————————————————————————————————————

Bahadır SAN

2005- 2010 yılları arasında Yakın DoğuÜniversitesi turizm ve otel işletmeciliğinden mezun oldum. Kariyerimi Salt Lake city – Little America otelin de sürdürmekteyim . Otelin restaurantında server olarak çalışıyorum . Kariyerime çok büyük bir katkı sağladı. Umarım herkes hedeflediği yerlere en kısa zamanda ulaşır. Bütün arkadaşlara başarılar diliyorum. Saygılar.

————————————————————————————————————————————

Onur SALINDIRMA

Yakın Doğu Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği 2009 mezunuyum. Bölümüm içersinde geçirdiğim zaman ve dialoglar dolayısıyla hayatıma bir çok tecrübe kattığımı düşünüyorum. Hocalarım ve derslerde onlardan aldığım bilgiler çerçevesinde şuanda bulunduğum iş konumunda fazlasıyla faydasını görmekteyim. Bölümüm dışında bir iş ile uğraşıyor olmama rağmen orada geçirdiğim zaman bile bana gerçekten yeterli olmuş durumda. Ne iş yapıyor olduğuma gelince akaryakıt istasyonu işletiyorum. Turizmde olduğu gibi müşteriyle birebir dialog kurulması gereken bir sektör olduğu için bir yakınlığı var. Bilgilerini bizlerle paylaşarak bizlerin hayatına ışık tutan bütün hocalarıma teşekkürlerimi bir borç bilirim. Saygılar ve Sevgiler dilerim.

————————————————————————————————————————————

Sertan OZTURK

2005 -2010 yılları arasında yakın Dogu Üniversitesinde turizm ve otel işletmeciliğinden mezun olmuş ve bu gururu taşıyan bir öğrencisiyim ve kariyerimi şuan Imperial Palace Las Vegas (Nevada )da sürdürmekteyim.Otel restorantında serverlik yapıyorum ve bana her anlamda cok katkı sağladığını söleyebilirim.Bütün arkadaşlara başarılar
diliyorum.Umudumuz ve hedefimizin hep varolması dileklerimle .Saygılar.

————————————————————————————————————————————

İpek GİZLİ

Yakın Doğu Üniversitesi , Turizm ve otel işletmeciliği Yüksek Okulu, eğitim hayatıma ve iş hayatıma çok şey kattı. Yüksek Okulumuzda yüksek kalitede uluslararası eğitim verilmektedir , geleceğin yöneticisi yada akademisyeni olmak sizin elinizde. Öğretmenlerimizin bize gösterdiği aile ortamının yanında sevgi , saygı ve destek bilgilerimizin yanında bize sunulan en büyük mutluluklardan biri olmuştur. En samimi içtenliğimle söyliyebilirim ki turizm okumak ve turizmci olmak gurur verici bir şey. Ben şuan Girne Rocks Hotelde satış ve pazarlama rezervasyon bölümünde çalışıyorum ve işimi severek yapıyorum. Gerçekten iyi ve kaliteli bir eğitim almak istiyorsanız. Yakın Doğu Üniversitesi, Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksek Okulu size her daim fazlasını verecektir.

————————————————————————————————————————————
Fatih TAY

1983 İstanbul Doğumlu olan Fatih Tay, 2001 yılında Yakın Doğu Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümünü kazanmıştır. 1 sene İngilizce hazırlık ve 4 sene Turizm ve Otel İşletmeciliğiBölümünü okuduktan sonra 2006 yılında mezun olmuştur. 2005 yılında 90 günlük zorunlu stajını Hilton İstanbul otelinin İnsan Kaynakları Departmanında tamamlamıştır.

2006 yılında, Hilton ParkSA Istanbul Otelinde İnsan Kaynakları Koordinatörü olarak işe başlayan Fatih Tay sırasıyla;
2007 yılında İnsan Kaynakları Müdür Yardımcısı,
2009 yılında İnsan Kaynakları Müdürü ve,
2010 yılında Hilton Kayseri ile Hilton ParkSA Istanbul otellerinin İnsan Kaynakları Müdürü pozisyonuna terfi olmuştur.

————————————————————————————————————————————

Volkan KÖSE

2005 yılında İstanbul Üniversitesi Turizm ve Otelcilik yönetimi ön lisans programını bitirdikten sonra Yakın doğu üniversitesinde lisans eğitimimi 2009 yılında tamamladım.

Okuduğum süre zarfında her iki okulu karşılaştırma fırsatına sahip olan, eski bir mezun olarak şunu rahatlıkla söyleye bilirim ki; Yakın Doğu Üniversitesi turizm açısından önde gelen üniversiteler den birisi olup, genç turizmciler için güney otelciliğini tecrübe etmeleri açısından önemlidir.

Yakın Doğu Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Bölümü teknik açıdan ve yöneticilik derslerinin yeterli olmasına rağmen sektörden gelen kişilerin hoca olarak üniversitede ders vermelerini teşvik etmesi ve ağırlık vermesi gerekmektedir.

Sektörel bazda eğitim biraz daha güçlendirilmeli ve son dönemin 2. yarısı bazı üniversitelerin yaptığı gibi stajda geçmelidir Turizm Üniversiteleri sektörün ihtiyacı olan kalifiyeli eleman açığını kapatmalı ve bu şekilde okulda alınan teknik bilgi, uzun süreli stajlar ve çalışma deneğimleri ile pekiştirilmelidir. yaptığımız her staj ve tecrübe kariyerimizi belirleyecektir.

Okul içinde ise öğrenci temsilcileri ve hocalarımız Turizm Klübünü desteklemeli ve kulübümüz aktif bir şekilde yerel turizm aktivitelerinde bütün üniversiteye öncülük etmelidir.

Çalıştığım yer: Hilton İstanbul Özel Ziyafetler ve Dış İkramlar Departmanı

————————————————————————————————————————————

İcabi IŞIK

Ben Batman Bato Termal Otelde muhasebe müdürü olarak çalışmaktayım. Turizm bölümde gecen öğrencilik yıllarımı özledim ordaki ortamı,hocalarımızın öğrencilere olan sıcakkanlılıkları,ilgileri,yapmış oldukları aktiviteleri,verdikleri eğitim ve ugraşları bircok öğrencinin şuanki konumlardan onlara minnettar olduklarını sanıyorum çünkü ben minnettarım.Ben ömrüm boyunca hocalarım olan başta Tülen hoca olmak üzere tüm hocalarımı unutmayacağım hepinize çok ama çok teşekkür ederim saygılarımla ..

Taki Can METİN

2004-2008 yılları arasında lisans eğitimimi tamamladığım Y.D.Ü. Turizm ve Otel İşletmeciliğiYüksek Okulu’nda lisans eğitiminin vizyonuma kattığı birikimin dışında tartışma ve diyalog ortamının getirdiği tecrübeler, lisans eğitimi sonrası kariyerimin gelişimine derin katkılar sağlamıştır. Buna paralel olarak lisans eğitimim boyunca öğretim elemanları ile gerçekleştirdiğim diyaloglarında kariyer kararlarımda etkisi olduğunu belirtmek isterim. Nitekim, Lisansüstü eğitimi kararım, akademisyen olarak Kırklareli Turizm Fakültesi Rekreasyon Yönetimi Bölümü, sonrasında ise Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı kapsamında Anadolu Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliğiYüksekokuluna araştırma görevlisi olarak kariyerime devam etmem bunun bir göstergesidir.

————————————————————————————————————————————

N.Övgü DEMİRAL

Y.D.Ü. Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksek Okulu’ndan 2009 yılında mezun oldum. Mezun olduktan sonra yaptığım iş başvurularında en büyük avantajım eğitim dilimizin İngilizce olduğunu belirtmem idi, bu durum beni iş bulma konusunda her zaman ayrıcalıklı kıldı. Ben özel sektörde çalışmayı tercih etmedim, mesleğimi pratikte değil teoride ilerletmek istedim ve mezun olduktan sonra Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinde yüksek lisansa başladım. Şuan yüksek lisansım bitmek üzere, yoluma akademisyen olarak devam etmek istiyorum. Başka bir okulda olmak, farklı hocalarla yola devam etmek bana geride bıraktığım lisans dönemimin ne kadar değerli ve hafife alınamayacak kadar değerli olduğunu görmemi sağladı. Bu yolda aldığım eğitimin temellerini bana kazandıran sevgili hocalarımı ömrüm boyunca şükranla ve saygıyla anıyor olucam.

————————————————————————————————————————————

Anıl BAYIK

2005 senesi üniversite macerasına başlamak için tercih yapıp kayıt olduğum Yakın Doğu Üniversitesinde eğitime başladım.Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetine daha önce hiç gitmemiş olmama rağmen hiç yabancılık çekmedim.Bölüm içi eğitimi ingilizce olan her öğrenci gibi hazırlığı okuduktan sonra turizm ve otel işletmeciliği bölümüne başladım.İlk iki ay her öğrencinin derslerinde yaşadığı ingilizce ders uyumu sıkıntısını atlattıktan sonra adapte olmayı ve derste ne anlatılmak istediğini yavaş yavaş öğrenmeye başladım.İçinde bulunduğum bölümün ne kadar eğlenceli ve keyifli olduğunu her geçen gün daha iyi anlıyordum. Y.D.Ü. Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksek Okulu’nun yaşam tarzımı bu kadar yansıtabileceğini hiç düşünmemiştim.Bölümde sizlere heran yardımcı olabilecek hocaların bulunduğunu söylemeden geçmek istemiyorum.Okul içerisinde her sorunuza büyük bir istekle hiç hayır demeden cevaplayabilecek, hatta sınav haftaları kütüphaneye uğrayarak sizi motive edecek,yaşadığınız şehirden uzak olmanıza rağmen sizi olabildiğnce içtenlikle sıkıntılarınızı dinleyebilecek ,neşenizi paylaşabilecek bir çok eğitmenin bulunduğu Y.D.Ü.Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksek Okulu’nda okuma fırsatını bulan şanslı öğrencilerden olduğumu hissediyorum.Öğrenimimi tamamlayıp iş hayatına tekstil sektöründe devam etmeme rağmen bu bölümün hayatımın her evresinde karşıma çıkabileceğini hiç düşünmemiştim.Fakat en tatlı yanılmamı yaşadığım için çok mutluyum.Çünkü ticaret için karşınıza çıkabilecek her türlü zorlukla nasıl mücadele edilmesi gerektiğini farklı ders kollarında alınan eğimin ile öğrenmiş bulundum.Ve şunu öğrendim ki Turizm ve Otel İşletmeciligi Yüksek Okulu’nda alınan her ders, toplumda her konuda söz sahibi olabileceğinizin kanıtı olacaktır.

Bana üniversite yıllarımı keyifle yaşatan tüm egitmenlerime ve bu imkanı sunan Yakın Doğu Üniversitesine teşekkür ederim.

————————————————————————————————————————————

Mehmet ŞEHİTOĞLU
Bu bölümde okuduğum için çok mutluyum tıpkı bir aile samimiyetinde geçen okul yıllarım başarılı iş kariyerimde öncü olmuştur şuan 5 yıldızlı bir hotelde resepsiyon müdürü olarak çalışmaktayım otelin dış temsilcilikleri ile ilgili resepsiyonlara giderekte dünyayı dolaşıyorum ve bundan çok mutluyum , Turizm okumak bir ayrıcalıktır yine o okul yıllarına dönmeyi çok isterdim.

——————————————————————————————————————————-

Hayri TEMÜR

Yakın Doğu Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümünden (lisans) 2010 yılının Haziran ayında mezun oldum.

2005 yılı Ekim ayında Yakın Doğu Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümünü ek kontenjanla kazandıktan sonra lisans eğitimimi almak üzere Kuzey Kıbrıs’ta ikamet etmeye başladım. Bir yıl İngilizce hazırlık bölümünde İngilizce eğitimi alarak ertesi yıl bölüme geçtim. Sene 2007 ve YDÜ turizm bölümünde ilk yılımdı. İçim kıpır kıpırdı. Kimseyi tanımıyordum. Sıfırdan bir düzen başlıyordu benim için.

Sonra seneler ilerledi. 2. yıl, 3. yıl derken son yılım gelip çattı ve herkes gibi ben de lisans öğrenimimi bitirdim. Yakın Doğu Üniversitesinde geçirdiğim 5 yıl ve bölümde geçirdiğim 4 yıl şahsım adına bana çok şeyler kattı. Bölümdeki hocalarımın bana katkılarının ise edindiğim bilgi ve birikimlerin hepsi olduğunu söyleyebilirim. Bölümdeki bütün hocalarımdan ders aldım. Hocalarımla olan diyaloglarım çok da iyiydi. Sağ olsunlar beni çok severlerdi. Son yıllarda verilen ödevler ve projeler çok ağır geliyordu; fakat iyi ki o ödev, proje ve araştırma konularını bizlere vermişler. Zira bir bölüm, öğrencilerine araştırma nasıl yapılır, düşünce ve fikirler kâğıda nasıl dökülür, hepsini öğretmelidir. Nitekim YDÜ turizm bölümündeki hocalarım şahsım adına bana bunları öğrettiler.
Turizm bölümü olduğu için bölümün turizmle ilgili birtakım etkinlikler de yapması gerekirdi. YDÜ turizm bölümünde bulunduğum 4 yıl içerisinde turizm öğrencileri için benim de katıldığım yaklaşık 9 etkinlik yapıldı.

Şu anki bölüm başkanı Yard. Doç. Dr. Tülen Saner hocamız bölüm başkanlığına ben dördüncü sınıftayken getirildi. Onun başkanlığında ve değerli hocalarımın da katkılarıyla bölümün şu an itibariyle daha da gelişmiş olabileceğini düşünüyorum. Zira bu gelişimin olacağı benim son yılımda kendini daha da göstermeye başlamıştı. Hatta diğer bölümden arkadaşlarım dahi bizim bu kadar sıkı ödev ve projeler peşinde koşturmalarımıza hayret ediyorlardı. Bu iyi bir şeydir. Bölümün kaliteli olduğunu gösterir kanaatimce.
Buradan bölümde ilk seneleri olan öğrenci arkadaşlarıma sesleniyorum: Bazen derslerin yoğunluğundan ve hocaların fazla sıkı davranmalarından yakınabilirsiniz. Lisans eğitimimde ben şunu öğrendim ki, birinci, ikinci, üçüncü sınıf… Dördüncü sınıfa yani son sınıfa geldiğinizde bir şeyler öğrendiğinizin ancak farkına varabiliyorsunuz. O yüzden “Bu bölüm bana bir şeyler katamıyor” diye şikâyet etmemenizi öneririm.
Ben şu an bir yerel gazetede, Giresun Gündem Gazetesinde, köşe yazarlığı yapıyorum ve bugün bu yazıları yazmamda emeği geçen bölümümdeki bütün hocalarıma buradan çok teşekkür ediyorum. İsim vererek bir ayırım yapmam söz konusu değil. Zira hepsinden farklı şeyler öğrendim. Bugün bunun farkındayım. İnşallah bir gün ben de onlar gibi bir akademisyen olabilir ve öğrencilerime bir şeyler katabilirim.

————————————————————————————————————————————

Cem Çağdaş ÇETİN

2009 yılında Yakın Doğu Üniversitesi, Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksek Okulu’nda mezun oldum. Şu anda Hilton Fort Lauderdale Airport Hotel, F&B Supervisor olarak çalışmaktayım.

Yakın Doğu Üniversitesi, Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümünden mezun olmanın verdiği turizm eğitiminin yanında sektörde tecrübeli eğitmenlerin paylaştıkları kişisel bilgi birikimleriyle öğrenciler ufuklarını genişletip sektörle ilgili temel bilgileri de bir nevi mezuniyetleriyle beraber edinmiş oluyorlar. Hayallerinin peşinden turizm yolunda ilerlemek isteyenlerin hiç düşünmeden tercih edebileceği bu fakültede eğitimimi tamamlamış olmak gerçekten büyük mutluluk verici.

————————————————————————————————————————————

Vugar BUTAYEV

Ben Vugar Butayev. Kıbrısa Azerbeycandan 2002 yılda geldim, ilk yılımı hazırlıkda keçirib, soradan 2003-de Yakın Doğu Universitenin Turizim ve Otel İşletmeciliyi bölümünde okumaya başlamışdım. Çok keyifli, eğlenceli ve her şeyden çok dağa önemli ayni zaman eğitici günler keçirdim bölümümde. Hocalarımızın sayesinde Turizim sektöründe çok güzel billiklerimize sahib olduk. Bölümüzde sadece kitap okumadık, ayni zaman praktik yapa eğitim aldık. Ben kendimi çok çalışkan öğrenci olarak sayamazdım, amma hocaların motive etmekleriyle derslere çalışma hevesimiz artardı.

Okul bittiğinde Kıbrısda yaşamaya devam etmeye karar verdim. Şu an Kıbrısda Vugar Butayev Enterprises Ltd şirketin sahibiyim, okuduğum bölümüm ve beni eğiten hocalarımın bana verilen billiklerin sayesinde şirketimin bünyesinde 3 tane farklı Turizime bağlı olan mekanım var, restorant(İstasyon cafe and bar), çocuk eğlence merkezi (VB LAND), ve komplike 4bir arada Black isimli bir mekan (Meyhane, Pub, Club, Lounge Garden) ve genel olarak bölümümden aldığım işletmeci biliklerimi kulanarak Kıbrısta – VB EXCHANGE, VB LED, Khensu Travel and Trading, VB Güvenlik – gibi farklı şirketlere sahib ola bildim.

Yakın Doğu Üniversitesine ve özelikle Tourism and Hotel Managment bölümün Hocalarına sonsuz teşekürümü bildirirem, saygılar diliyorum.