Neden Biz ?

Also available in: English

Tecrübeli kadrosu ile çağdaş ve güncel bilgilerle öğrencilere uluslararası standartlarda eğitim verdiği için.

Yakın Doğu Ünversitesi gibi sosyal sorumluluk sahibi, yaratıcı, sürekli gelişime önem veren ve hep ilklere imza atan yerleşkede eğitim verdiği için.

YDÜ bünyesinde otel, seyehat acentası, Konuk Evi, restorantlar ve uygulama gemisi gibi uygulama alanlarını barındırma ayrıcalığına sahip olduğu için.

Müfredatını turizm sektörünün ihtiyaçları doğrultusunda ve tecrübeli eğitim görevlileri kadrosu tarafından yapılan bilimsel çalışmalar ışığında oluşturduğu için.

Dinamik, yaratıcı, gelişime açık ve vizyon sahibi öğretim görevlisi kadrosuna sahip olduğu için.

İmkanlar dahilinde YDÜ bünyesinde yer alan turizm işletmelerinde ve ayrıca sektörle kurulmuş olan iyi ilişkiler sayesinde turizm sektöründe öğrencilerine iş garantisi verdiği için.

Turizm sektörünün ihtiyaç duyduğu ve talep ettiği nitelikli ve güncel bilgi ile donatılmış öğrenciler yetiştirdiği için.

Turizm için vazgeçilmez olan ingilizcenin Turizm ve Otel İşletmeciliği okulunun eğitim dili olarak sunduğu için.

Turizm sektöründe etkin ve verimli çalışmak ve turistlerle iletişim kurabilmek için lisanın önemli olduğunun bilincine sahip olup eğitim dili İngilizcenin yanısıra Rusça, Almanca, İtalyanca, Fransızca ve Arapça öğrenme ayrıcalığını öğrencilerine sunduğu için.

Uluslararsı kurum ve kuruluşlara üye olup uluslararası ortamda işbirliği yaptığı için.

Çok kültürlü eğitim ve öğretim ortamında kültür paylaşımı imkanını öğrencilerine sunduğu için.