Prof. Dr. Nail BULAKBAŞI

Also available in: English

Ankara Çankaya’da doğdum. 1983 yılında Kuleli Askeri Lisesi’nden mezun oldum. 1989 yılında Gülhane Askeri Tıp Akademisi (GATA) Askeri Tıp Fakültesi’nden mezuniyetimin ardından, 1990-1992 yılları arasında Ankara’da mecburi hizmetini tamamladım.

1992-1995 yıllarında GATA Radyodiagnostik Anabilim Dalı Başkanlığında uzmanlık öğrenimini tamamladım. 1995-1996 yılları arasında Erzurum Mareşal Çakmak Asker Hastanesi’nde radyoloji uzmanı olarak görev yaptıktan sonra 1996 yılında GATA’da Yardımcı Doçent oldum. 1999–2000 tarihleri arasında Amerika Birleşik Devletleri’nde, National Institutes of Health, Clinical Center, Nöroradyoloji bölümünde “Beyin tümörlerinde ileri görüntüleme yöntemleri” konusunda bir yıl araştırma görevlisi olarak çalıştım. Türkiye’ye döndükten sonra ağırlıklı olarak Nöroradyoloji konusunda ve Manyetik Rezonans Görüntüleme biriminde çalıştım. 2002 yılında Doçent, 2010 yılında ise Profesör unvanını aldım. 2013 yılında Avrupa Nöroradyoloji, 2016 yılında ise Avrupa Pediatrik Nöroradyoloji Diplomalarını aldım.

Ulusal ve uluslararası dergilerde basılmış 180’nin üzerinde bilimsel makale ve kitap bölümüm bulunmaktadır. Türk Radyoloji (TRD), Türk Nöroradyoloji (TNRD), Türk Manyetik Rezonans (TMRD), European Society of Radiology (ESR), American Society of Neuroradiology (ASNR), EuropeanSociety of Neuroradiology (ESNR)derneklerinin aktif üyesiyim. Ağırlıklı olarak nöroradyoloji ve ileri MR teknikleri konularında ulusal ve uluslararası bilimsel toplantılarda yüz ellinin üzerinde konuşma ve yirminin üzerinde bilimsel dergide danışmanlık yanında; TRD Yeterlilik Kurulu Sınav Komisyonu üyeliği, Türkiye Atom Enerjisi Kurumu Danışma Konseyi üyeliği, ÖSYM Tıpta Uzmanlık Yan Dal Sınav koordinatörlüğü, Avrupa Birliği 7. Çerçeve Programı Proje Ofisi üyeliği ve TRD ve TNRD Kongre Bilimsel Kurul üyelikleri görevlerinde bulundum. Halen Dr. Suat Günsel Girne Üniversitesi Hastanesi Başhekimliği görevini yürütmekteyim.
İyi düzeyde İngilizce bilmekteyim. Evli ve iki çocuk babasıyım.