Öğr. Gör. Nazım Adem KARASALİH

Also available in: English

20 Nisan 1988 yılında Lefkoşa’da doğdu. Babası demirci, annesi Yakın Doğu Üniversitesi Sağlık Merkezinde temizlik görevlisidir. İlkokulu Atatürk ilkokulunda, ortaokulu Bayraktar ortaokulunda ve Liseyi Lefkoşa Türk Lisesi’nde tamamlamıştır. Yakın Doğu Üniversitesi, İşletme Yönetimi Bölümünden Şubat 2011’de mezun olmuştur. Yüksek lisansını, İşletme Yönetimi (MBA) bölümü üzerine 2012 yılında Greenwich Üniversitesi’nde “Merit” derecesiyle tamamlamıştır. Aralık 2013 yılı itibariyle askerlik hizmetini yerine getirmiştir.

2004’den günümüze aile şirketi olan Karsal Endüstriyel Mutfak Ltd’de yöneticilik yapmaktadır. Aşağıda belirtilen yıllarda gönüllü olarak bazı dersler vermiştir. Ağustos 2012’de Yakın Doğu Üniversitesi, Beslenme ve Diyetetik Bölümü son sınıf öğrencilerine, yaz okulunda İşletmeye Giriş dersi, Mayıs 2013’de Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü son sınıf öğrencilerine yüksek lisans tez konusu olan “Sosyal Sermaye” konulu dersi ve ayni yıl Aralık ayında İşletme Yönetimi Bölümü öğrencilerine Türkçe ve İngilizce İşletme dersleri vermiştir.

Üniversite eğitimine ve iş hayatına devam ederken karşısına çıkan fırsatları değerlendiren Karasalih, 2008 yılında “Kurumsal Sosyal Sorumluluk” konulu bir eğitime katılarak, 5 hafta Kıbrıs ve 3 hafta Amerika olmak üzere toplamda 8 haftalık bir eğitim fırsatı yakalamıştır. Bu eğitim sonucunda sosyal çevre edinmekle birlikte birçok çevresel ve kültürel projelere imza atmayı başarmıştır.
2011 yılında, Yakın Doğu Üniversitesi İşletme Bölümü son sınıf öğrencisiyken “Either Mobilized or Institutionalize M-Government Roadmap in the TRNC”, adlı bildiriyi İzmir Kuşadası’nda Uluslararası E-İşletme ve E-Devlet Konferansında sunmuştur.

Karasalih, 2012 yılından bu yana Lefkoşa Sarayönü Rotaract kulübünde aktif üye olup birçok iki toplumlu sosyal, çevresel ve kültürel projelerde yer almıştır. Güncel olayları ve teknolojiyi de takip etmeyi seven Karasalih, profesyonel ilgi alanı olan at binme aktivitesini kendine bir yaşam tarzı olarak benimsemiştir. Bunun yanında fotoğraf çekme, müzik dinleme, balık tutma gibi de hobileri bulunmaktadır. Karasalih, bekâr olup ailesiyle birlikte yaşamaktadır.