Öğr. Gör. Ceyhan ÖZYILDIZ

Also available in: English

1973, Lefkoşa doğumludur. Üniversite eğitimini Ankara Üniversitesi, DTCF Kütüphanecilik Bölümü’nde tamamladı (1992-96). Şiir ve öyküye bu yıllarda ilgi duydu. Yazıları, 1996 yılı boyunca Ortam Gazetesi’nin Genç Görüş sayfasında düzenli olarak yayımlandı.

2000 yılında Kültür Dairesi Müdürlüğü’ne, Kütüphaneci (Güzelyurt Halk Kütüphanesi Sorumlusu); 2006 yılında da Yayın ve Halkla İlişkiler Görevlisi olarak atandı. Bu görevi yanında Kültür Dairesi’nin kitap fuarları ve yayınlarından sorumlu memurluğu ile Defne gazetesi yayın kurulu üyeliği görevlerini de yürütmektedir.

Ortaöğrenimi boyunca sporla ilgilenen Özyıldız’ın güreş dalında otuza yakın madalyası ile birlikte başarı belgeleri de bulunmaktadır.

Sivil toplum kuruluşlarında da aktif görevler üstlenen Ceyhan Özyıldız, 2003-2007 yılları arasında K.T. Kütüphaneciler Derneği’nin başkanlığı yapmıştır (Şu an Denetleme Kurulu Üyesidir.) 2006-2010 yılları arasında Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası’nda yönetim kurulu üyeliği ve Lefkoşa bölge sorumluluğu yapmıştır (Şu ana basın bürosunda görev yapmaktadır). 2007-2008 yılları arasında K.T. Sanatçı ve Yazarlar Birliği yönetim kurulu üyeliği görevlerini sürdürmüştür.

2006-2009 yılları arasında Halkın Sesi gazetesinde -haftada bir- kültür sanat konularında yazılar yazan Özyıldız’ın öykü, şiir, grafik tasarım ve fotoğraf alanında çeşitli ödülleri bulunmaktadır.

Ceyhan Özyıldız evli ve bir çocuk sahibidir