Mühendis Mustafa ARNAVUT

Also available in: English

20 Eylül 1984’de Lefkoşa’da doğdu. İlk öğrenimini Şehit Doğan Ahmet İlkokulu’nda, orta eğitimini Şehit Hüseyin Ruso Ortaokulu’nda ve lise eğitimini de Lefkoşa Türk Lisesi’nde tamamladı.2007 yılında Yakın Doğu Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. 2007-2008 yılları arasında askerlik görevini yedek subay olarak yaptı. 10 Haziran 2009’da Yakın Doğu Üniversitesi Tasarım ve Fiziki Geliştirme Dairesi’nde uygulayıcı elektrik mühendisi olarak göreve başladı. Profesyonel iş yaşantısına Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi inşaatının tamamlanmasıyla birlikte Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’nde Teknik Müdür Yardımcılığı görevi, 2012 yılından itibaren de Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Biyomedikal ve teknik Hizmetler müdür olarak devam etmektedir.

Kurumsal yapının geliştirilmesi kapsamında Joint Commission International (JCI) Akreditasyon çalışmalarında bulunup süreçlerin takibi yapılmıştır. Hizmet içi eğitimleri ve denetlemeleri yapabilmek kurumsal yapıyı profesyonelce sürdürebilirliğini sağlamak için 2011 yılında K.K.T.C Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından ilk kez düzenlenen İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimi (İSG) almış olup, ülke genelinde bulunan ilk 66 kişilik İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı (İSG) olmayı hak kazanmıştır.

Ayni zaman da akademik eğitimine de Yakın Doğu Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Biyomedikal Mühendisliği bölümü yüksek lisans programını devam ettirmektedir. Bu bağlamda 2017 yılından itibaren Yakın Doğu Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulun da 2 yıllık programlarda öğretim görevlisi olarak devam etmektedir. Spor ile ilgilenen Mustafa Arnavut evlidir.