YDÜ Hastanesi Diyaliz Merkezi

Also available in: English

Yakın Doğu Üniversite Hastanesi Diyaliz Merkezi

Merkezimiz en son teknoloji ürünü 8 makine (4008 S Fresenius) kapasite ile hizmet verirken, diyaliz hastalarımız işlem boyunca uzman hekim ve hemşireler tarafından gözlem altında tutulmaktadır. Diyaliz hastalarımızın tedavileri Nefroloji Uzmanı Prof. Dr. Soner Duman tarafından düzenlenmektedir.

Hepatit B (HBV+) ve Hepatit C (HCV+) hastalığı taşıyan diyaliz hastalarımıza ayrı bir odada ayrı cihazlarla tedavi ekibi sunulmaktadır. Oluşturulan su arıtma sistemi sayesinde standart hemodiyaliz sırasında konsantre hemodiyaliz çözeltilerinin seyreltilmesinde diyaliz makinesini doğrudan besleyen saf su (Reverse Osmos Su) kullanılmaktadır.
Merkezimizde akut hastalıkları olan diyabetik, kardiyovasküler problemli ağır hastalara acil hemodiyaliz uygulanabilmektedir.

Hemodiyaliz hastalarının sağlıklarını sürdürmelerinde hayati rol oynayan diyet ve sıvı önerilerine uyum aşamasında diyetisyenlerimiz görev almaktadır. Diyetisyenlerimiz; “diyet kişiye özeldir” ilkesinden yola çıkarak, her hastanın yaşı, kan değerleri, kilosu, eşlik eden hastalıkları doğrultusunda titizlikle çalışmaktadırlar.

Prof.Dr Soner DUMAN
YDU Hastanesi Diyaliz Merkezi Başkanı