Sigara Bırakma Merkezi

Also available in: English

IQS (I QUIT SMOKİNG) Uluslararası sigara bıraktırma ağıdır. 35 ülkede kullanılan IQS yöntemi tamamen doğaldır ve hiçbir yan etkisi yoktur. Bu ağ sigara bağımlılarına sigarayı bıraktırma yolunda yardımcı olan çabuk, hiçbir acı hissettirmeyen, ispatlanmış bir yöntemle sigarayı bırakmak isteyenlere yüzde 90 başarı ile YDÜ HASTANESİ’NDE hizmete girmiştir. 6 ay süreli IQS programı, patentli R.I.S.E. (ReflectionInstrumentScanningElectropulse) cihazıyla yapılan uygulama yanında, kişiye özel destek, takip ve özel danışmanlık hizmeti içeren güvenilir bir tedavi şeklidir.

IQS sisteminde öncelikle kişiye özel çipli bir kart hazırlanıyor, bu kartlarda yaşa, sigara içme süresine, içiş şekline göre cihazın uygulama şiddeti ve süresinin yer alıyor. cihazla kulaktan beyne elektromanyetik dalga yollanarak beta ENDORFİN hormonu salgılatılıyor, endorfini üç güne kadar artarak, 15 güne kadar da azalarak salgılamaya devam ediyor.Başvuran kişiler 6 ay boyunca 5 seans uygulama hakkına sahiptir, 15 gün içinde fiziksel, 3 ile 6 ay arasında psikolojik bağımlılıkları sona ermektedir. İlk seansta nikotin reseptörlerini kapatmada başarı oranımız yüzde 70, ikincide ise başarı oranımız yüzde 90dır. Cihaz nikotinden dolayı çoğalan hücreleri bloke edip, beta endorfin salgılatıyor. Hücreler bloke edildiğinde kişiler nikotin ihtiyacı hissetmiyorlar. Hiç sigara içmeyen kişilerde vücut herhangi bir sıkıntı anında onunla baş edebilmek için hormonlar salgılar. Ancak sigara kullanan kişilerde nikotin bu hormonları tembelleştirdiğinden, sigara içilmeden bu hormonlar salgılanmıyor. Sistem kişiyi nikotinsizlik durumuna adapte ediyor ve uygulamadan sonra kişiler canlı, enerjik zinde ve mutlu hissediyorlar.

Sigarayı bırakma kararı alanlara IQS yöntemi ve uzman psikologlar eşliğinde, YDÜ Hastanesi’nde hizmet vermekteyiz. Siz de IQS yöntemi ile sigarasız yaşama merhaba deyin ve sağlığınıza kavuşun

YDÜ Hastanesinde IQS Yöntemi İle Sigarasız Hayata Siz de MERHABA Deyin…

Uzm.Psikolog Tuğçe DENİZGİL
YDU Hastanesi Sigara Bırakma Merkezi Başkanı