Bilgisayar Enformasyon Sistemleri Araştırma ve Teknoloji Merkezi (BESATEM)

Also available in: English

Bilgisayar sistemleri,günümüzde her alanda çok yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu alanda çalışmalar yapmak, araştırmalar yapmak, danışmanlık hizmetleri vermek ve eğitim vermek amacıyla Bilgisayar Enformasyon Sistemleri Araştırma ve Teknoloji Merkezi (BESATEM)kurulmuştur.

Bilgisayar Enformasyon Sistemleri Araştırma ve Teknoloji Merkezi, Yakın Doğu Üniversitesi bünyesinde kurulmuş olan çok disiplinli ve disiplinlerarası bir teknik araştırma merkezidir.

Merkezimiz, bilgisayar enformatik alanında her türlü çalışmayı ve araştırmayı kendisine görev edinmiştir. Konusunda uzman kadrosu sayesinde merkezimiz enformatik alanında en son gelişmeleri takip etmekte ve bu gelişmelere katkı koymaktadır.

Bilgisayar Enformasyon sistemleri merkezi, kamu ve özel kurumlara bilgisayar ve enformatik konularında teknik danışmanlık hizmetleri vermektedir. Bu bağlamda, merkezimiz çeşitli kurumlara kurslar düzenlemekte ve mevcut bilgisayar sistemlerinin en iyi şekilde kullanımına yardımcı olmaktadır.

Merkezimiz, enformasyon alanında en güncel makalelere ulaşıp kendisini her zaman yenilemekte ve araştırmalar yapıp bulmuş olduğu yenilikleri uluslararası saygın dergilerde makale olarak yayınlamaktadır.

Merkezimizde bulunan uzman kadromuz, uluslararası konferanslara ve sempozyumlara katılıp makaleler sunmakta ve bu alanda diğer uzman kişilerle işbirliği yapmaktadırlar. Bu şekilde kendisini geliştiren ve ayni zamanda genişleyen kadromuz sayesinde araştırma konularımız da artmaktadır.

Prof. Dr. Nadire ÇAVUŞ
Başkan