Yrd. Doç. Dr. Serkan SAYINER

11 Kasım 1982’ de Gazimağusa’ da doğdu. İlköğretimini Pınarlı İlkokulu, orta ve lise öğretimini Türk Maarif Koleji’ nde tamamladı. 1999 yılında Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi’ ni kazandı ve 2004 yılında mezun olarak Veteriner Hekimi ünvan ve yetkisini kazandı. Aynı yıl içinde Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Biyokimya Anabilim Dalı’ nda açılan Doktora sınavlarını kazanarak Doktora yapmaya hak kazandı.

2010 yılında “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde Farklı Bölgelerde Yetiştirilen Düvelerde Kan Selenyum ve Vitamin E Düzeylerinin Araştırılması” konu başlıklı Doktora tezini tamamlayarak Veteriner Hekimliği Biyokimya Doktoru ünvan ve yetkisini kazandı. Doktora eğitimini tamamladıktan sonra 2010-2014 yılları arasında İstanbul’da bulunan Bilim Laboratuvarları bünyesinde Veteriner Laboratuvarı Sorumlu Yöneticisi ve Veteriner Biyokimya uzmanı olarak görev aldı. “ISO/IEC 17025 Deney ve Kalibrasyon Laboratuvarlarının Yeterliliği İçin Genel Şartlar” ve “ISO/IEC 17020 Uygunluk Değerlendirme – Çeşitli Tipteki Muayene Kuruluşlarının Çalıştırılmaları İçin Genel Kriterler” konu başlıklı eğitimlerini başarı ile tamamlayarak Bilim Laboratuvarlarının ISO/IEC 17025 kapsamındaki TÜRKAK Akreditasyon sürecinde Kalite Yönetim Birimi Sorumlusu olarak görev aldı.

13 Ekim 2014 tarihinde Yakın Doğu Üniversitesi Veteriner Fakültesi Biyokimya Anabilim Dalı’ nda Öğretim Görevlisi olarak çalışmaya başladı. İngilizce bilmekte, evli ve bir erkek çocuk babasıdır.