Prof. Dr. Kaan Abdullah ERLER

Also available in: English, العربية

Özgeçmiş: Ortopedi ve Travmatoloji uzmanı Dr. Kaan Erler 1962 yılında Eskişehir’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini İzmir’de tamamladı. 1980 yılında Kuleli Askeri Lisesi’nden ve 1986 yılında Gülhane Askeri Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 1986-1987 eğitim yılında Gülhane Askeri Tıp Fakültesi Eğitim Hastanesi’nde Stajyer olarak çalıştı.

1987-1989 yılları arasında Patnos’da mecburi hizmetini tamamladıktan sonra 1989 yılında Gülhane Askeri Tıp Akademisi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalında uzmanlık öğrenciliğine başladı. Dört yıllık uzmanlık eğitimini tamamlandıktan sonra 1993 yılında Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı oldu ve bir yıl süre ile Mevki Askeri Hastanesi Ortopedi uzmanı olarak çalıştı.

1995 yılında GATA Ortopedi ve Travmatoloji ABD’ na Yrd. Doç. olarak atandı. Aynı yıl Florida Üniversitesi- GNV-FL-USA de 1 yıl süre ile Ortopedik Onkoloji Fellow luğu yaptı ,1996-1999 yılları arasında Gülhane Askeri Tıp Akademisi Ortopedi ve Travmatoloji AD. da Yrd. Doç. olarak görev yaptıktan sonra, 9 Kasım 1999 tarihinde GATA Ortopedi ve Travmatoloji Kliniğinde Doç.liğe yükseldi, 2006 yılında MD Anderson Sarcoma (Houston Teksas, USA) Klinikte 3 ay visiting Profesör olarak çalıştı yine aynı yıl içinde GATA Haydarpaşa Eğitim Hastanesine Prof olarak atanmıştır. 2 yıl bu görevde çalıştıktan sonra sırası ile MedicalPark Göztepe, Hisar Intercontinental Ümraniye, ve son olarak Anadolu Sağlık Merkezi (JOHNS HOPKINS) hastanelerinde 2016 a kadar bulunmuştur.

Halen Yakın Doğu Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji AD Başkanı olarak görevine devam etmektedir. Bekar ve 1 çocuk babası olup İngilizce bilmektedir. Ulusal ve Uluslararası yayımlanmış 211 bilimsel makale ve bildirisi mevcuttur.