Yazılım Mühendisliği Bölümü

Also available in: English

Bölüm Başkanı’nın Hoşgeldin Mesajı

Yakın Doğu Üniversitesi Yazılım Mühendisliği Bölümü web sayfasına hoş geldiniz. Bölüm, Mühendislik Fakültesi bünyesinde 2013 yılında kurulmuştur. Yazılım Mühendisliği Lisans (BSc) eğitiminin dili İngilizcedir. Programın amacı, kendini sürekli geliştiren, bilimsel yöntemleri kullanarak karşılaştığı Yazılım Mühendisliği problemlerini çözebilecek, bilimsel araştırmalar yaparak bilginin gelişimine katkı sağlayabilecek mezunlar yetiştirmektir.

Doç. Dr. Yöney KIRSAL EVER
Yazılım Mühendisliği Bölüm Başkanı
yoneykirsal.ever@neu.edu.tr

Misyon
Yakın Doğu Üniversitesi Yazılım Mühendisliği bölümünün misyonu ulusal ve uluslararası akademik, kamu ve özel sektör kuruluşları ile bilimsel işbirliği içerisinde olan ve toplumun disiplin çerçevesindeki ihtiyaçlarını dünya standartları içinde karşılabilen ve mühendisler yetiştirmektir.

Vizyon
Bölümün vizyonu öğrencilerine en kaliteli eğitim aktaran, Yazılım Mühendisliği disiplininde ulusal ve uluslararası araştırma programları ile önde gelen kurumlarından biri olarak kabul edilmektir.

Eğitim Bilgileri

Eğitim Programları (Lisans)
Yazılım Mühendisliği İngilizce Lisans Programı

Yabancı Dil Hazırlık Programı
İngilizce lisans programına kayıt yapan öğrenciler bir yıl süre ile İngilizce hazırlık programını takip ederler.

İş Olanakları
Programdan mezun olanlar devlet dairelerinde, belediyelerde, özel şirketlerde, kendi iş yerlerinde ve eğitim kurumlarında istihdam edilebilirler. Yazılım Mühendisliği bölümünden mezun olan öğrenciler sistem analisti, sistem mühendisi, tasarım mühendisi, web tasarım ve program uzmanı, bilişim teknolojileri uzmanı, uygulama programcısı, şirketlerin bilgi işlem merkezlerinde yönetim, veri yönetimi, bilgisayar destekli endüstriyel tasarım ve gerçekleştirilmesinde uygulama mühendisi olarak hemen her kurum ve kuruluşun çeşitli bölümlerinde geniş bir iş yelpazesine sahiptir.