Yrd. Doç. Dr. Serhat CANBOLAT

Serhat Canbolat 8 Ekim 1973 de Ankara da doğdu. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Petrol ve Doğal Gaz Mühendisliği Bölümünü 1997 senesinde Şeref listesinde bitirdi. Hem Orta Doğu Teknik Üniversitesi Ankara-Türkiye, hem de Alberta Üniversitesi Edmonton-Kanadadan Master derecelerini 2001 ve 2005 yıllarında almıştır. 2017 sonunda da Doktorasını Orta Doğu Teknik Üniversitesinden alacaktır.

Yakın Doğu Üniversitesi Petrol ve Doğal Gaz Mühendisliği bölümüne 29 Eylül 2016 tarihinde öğretim görevlisi olarak göreve başladı.

3 tanesi uluslararası dergide, 9 tane de uluslararası konferanstaolmak üzere, yaptığı 2 projeyle birlikte, çalıştığı konularda 14 bildirisi bulunmaktadır.
İlgi ve araştırma konuları daha çok Rezerv Değerlendirmesi, Üretim Optimizasyonu, Petrol Üretimini Arttırma Teknikleri ve Geliştirilmiş Petrol Üretimi uygulamalarından Yüzey Aktifleyici Basılması, Yoğunlaşmayan Gazlarla Buhar Basılması, Karbon Dioksit Basılması ve Depolanması ileSu Kesimi için Polimer Jel basılmasının deneysel ve bilgisayarla modellenmesidir.

Yakın Doğu Üniversitesi Petrol ve Doğal Gaz Mühendisliği Bölümüne gelmeden önce, özel ve devlet şirketlerinde,NV Turkse Perenco ve Türk Petrollerinde Petrol Mühendisi (kuyu tamamlama) olarakçalışmıştır. Sonra Araştırma Görevlisi olarak hemOrta Doğu Teknik Üniversitesi Ankara da, hem de Alberta Üniversitesi Edmonton-Kandada çalışmıştır.

2005-2016 tarihleri arasında ise sırasıyla Aladdin Middle East Ltd. &Güney Yıldızı Petrol Şti. (Üretim ve Rezervuar Mühendisi, Türkiye), PSG SA. (Servis Müdürü, Azerbaycan), TWY Turkey Ltd. (Rezervuar Müdürü, Norveç) petrol şirketlerinde çalışmıştır.