Yrd. Doç. Dr. Boran ŞEKEROĞLU

Also available in: English

Boran Şekeroğlu 21 Aralık 1980 Tarihinde Lefkoşa’da doğdu. İlkokulu Gelibolu İlkokulunda, Ortaokulu Bayraktar Türk Maarif Kolejinde ve Liseyi de Türk Maarif Kolejinde tamamladı.

Lisans Derecesini 2001 yılında Yakın Doğu Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde tam burslu olarak tamamladıktan sonra Master ve Doktora derecelerini yine aynı üniversite ve fakültede sırasıyle 2004 ve 2008 yıllarında almıştır.

Boran Şekeroğlu 2002-2008 yılları arasında Yakın Doğu Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde Araştırma Görevlisi olarak çalışmıştır. 2009-2013 yılları arasında Bilgisayar Mühendisliği bölümünde Öğretim Üyesi ve Bölüm Başkan Yardımcısı olarak görev yapmıştır. 2013 yılından itibaren Bilişim Sistemleri Mühendisliği Bölüm Başkanlığı görevini yürütmektedir.

Boran Şekeroğlu’nun ilgi alanları arasında Görüntü işleme ve Yapay Sinir Ağları yer almaktadır. Boran Şekeroğlu’nun bugüne kadar yayınlanmış 5 Uluslararası SCI indeksli hakemli dergide, 17 uluslararası konferansta makaleleri bulunmaktadır. Boran Şekeroğlu IEEE’ye üyedir.